Jabra x HP Elite Slice – pakiet urządzeń do sal konferencyjnych, który pozwoli zachować dystans

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Jabra x HP Elite Slice – pakiet urządzeń do sal konferencyjnych, który pozwoli zachować dystans

Udostępnij:

Marki łączą siły, aby wspólnie stworzyć zestaw najwyższej jakości rozwiązań audiowizualnych do sal konferencyjnych w „nowej normalności”.

Mimo że większość z nas pracuje z domu, a konferencje odbywają się na Zoomie, producenci nie zapominają o wypuszczaniu na rynek produktów i usług, które można wykorzystywać w biurach. Jednym z takich produktów będzie zestaw audiowizualny, za którego jakością będą stać dwie renomowane marki od sprzętu elektronicznego i biurowego – Jabra i HP.

Pakiet urządzeń ma być rozwiązaniem łatwym w instalacji i niewymagającym stałego zaangażowania zespołów IT. Współczesnym firmom zależy na pojedynczym systemie, za którego pomocą można łatwo sterować całym sprzętem sali konferencyjnej, uzyskiwać do niego dostęp i zapewniać jego utrzymanie w dobrej kondycji.

W skład zestawu Jabra x HP Elite Slice wchodzi Jabra PanaCast, czyli pierwsze na świecie, inteligentne rozwiązanie wideo typu plug and play o horyzontalnym kącie widzenia w 180° i w rozdzielczości 4K oraz HP Elite Slice — zintegrowane rozwiązanie telekonferencyjne, które łączy w sobie funkcje sterowania jednym dotknięciem aplikacjami Microsoft Teams Rooms i Zoom Rooms z możliwościami wydajnego komputera.

Producenci tego urządzenia podkreślają mocno jego jedną zaletę – Jabra PanaCast zapewnia 180-stopniowy kąt widzenia. Dlaczego to tak ważne? Taka perspektywa pozwala przestrzegać zasad dystansowania społecznego w salach konferencyjnych, dlatego nie trzeba już się obawiać siedzenia zbyt blisko współuczestników.

Dodatkowo funkcja inteligentnego zoomu kamery PanaCast umożliwia włączanie wszystkich do rozmowy oraz automatyczne dodawanie aktywnych uczestników spotkania, bez konieczności samodzielnej regulacji położenia kamery. Udostępnienie materiałów też będzie proste jak nigdy wcześniej – wystarczy jedno dotknięciem w centrum sterowania salą konferencyjną (Center of Room Control).

W zestawie mamy również HP Elite Slice – eleganckie urządzenie pełniące centralną rolę w nowoczesnych salach konferencyjnych. Konsola centrum sterowania salą oferuje duży potencjał i możliwości wydajnego komputera stacjonarnego w obudowie mieszczącej się na dłoni. Kolejnym atutem tego rozwiązania do współpracy wirtualnej i bezpośredniej jest też sterowanie aplikacjami Microsoft Teams Rooms i Zoom Rooms jednym dotknięciem.