Jak dbać o bezpieczeństwo swoich finansów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

W pierwszych miesiącach 2015 roku część z nas może zastanawiać się, czy warto wytrwać w swoich noworocznych postanowieniach. Być może niektórzy porzucili już swój cel lub tak naprawdę wcale go nie wyznaczyli. Warto jednak dodać do listy jeszcze jedno postanowienie, które zapewni bezpieczeństwo twoim danym finansowym przez cały rok. 

Zgodnie z raportem Identity Theft Resource Center, w 2014 roku zgłoszono 783 przypadki masowych naruszeń bezpieczeństwa danych, które dotknęły łącznie ponad 82 miliony konsumentów. Wśród wszystkich przypadków naruszeń, 43 były związane z danymi kredytowymi i bankowymi, narażając informacje finansowe ponad 1.1 miliona użytkowników.

Pomimo, iż najważniejsze korporacje, instytucje finansowe i sprzedawcy uznali bezpieczeństwo płatności za swój priorytet, konsumenci w dalszym ciągu powinni dbać o najbardziej aktualne informacje na temat ochrony ich danych w procesie płatności. Rozwiązania w zakresie płatności online proponowane przez PayPal chronią twoje dane przez cały rok.

3 wskazówki, które pomogą ci zapewnić bezpieczeństwo finansowe

Wykorzystaj mobilny portfel

Mobilny portfel pozwala nie tylko odciążyć kieszenie, ale także zapewnić wewnętrzny spokój w trakcie dokonywania transakcji. PayPal oferuje dla swoich klientów jedno z najbezpieczniejszych, wiodących na świecie rozwiązań z zakresu portfeli mobilnych, których transakcje podlegają nieustannemu monitoringowi i są zabezpieczone najwyższej jakości szyfrowaniem. Dodatkowo, rozwiązania PayPal są dostępne zarówno na urządzenia z Androidem, iOS, jak i dla telefonów Blackberry, co umożliwia użytkownikom przeprowadzenie bezpiecznych płatności na każdym telefonie komórkowym.

Zabezpiecz swoje urządzenie hasłem

Ciągle rosnąca liczba transakcji mobilnych wymaga od użytkowników zapewnienia bezpieczeństwa informacjom przechowywanym w urządzeniach, przez które dokonują płatności online. Podczas gdy portfele mobilne zapewniają zdecydowanie wyższą ochronę, w dalszym ciągu jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo

w momencie kradzieży lub utraty naszego urządzenia mobilnego. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zabezpieczenia telefonu i jego cennej zawartości poprzez utworzenie hasła. Wszystkie najpopularniejsze smartfony posiadają taką funkcję – w przypadku niektórych może to być nawet odcisk palca – a jej ustawienie zajmuje mniej niż 5 minut. 

Wybieraj bezpieczniejsze metody płatności

W trakcie zakupów online, wiele osób martwi się ryzykiem związanym z dzieleniem się informacjami karty kredytowej i zapomina o innych sposobach płatności. PayPal jest bezpieczną alternatywą dla płatności kartą kredytową lub debetową, zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych, będąc przy tym dostępnym na milionach popularnych stron internetowych. 

Warto również upewnić się, że strona na której kupujesz, jest bezpieczna. Z łatwością można to sprawdzić po jej adresie URL – zawsze zaczyna się od Hypertext Transfer Protocol, czyli po prostu HTTP. Jeżeli na jego końcu znajduje się „s” oznaczające „secure”, to mamy pewność, że strona jest zabezpieczona w dodatkowy sposób, co pozwala na bezpieczne przesyłanie informacji płatniczych. Czasami można również odnaleźć ikonkę kłódki na początku adresu URL, który również wskazuje dodatkowe zabezpieczenia danej strony. 

Mimo, że zastosowanie się do powyższych porad, może się wydawać niepotrzebne w przypadku pojedynczego zakupu, warto pamiętać, że bezpieczeństwo informacji finansowych jest tego warte. Początek nowego roku kalendarzowego jest najlepszym czasem na wprowadzenie zmian, które zapewnią bezpieczne poruszanie się w środowisku nowych technologii.