Jak funkcjonują wypożyczalnie elektrycznych pojazdów podczas epidemii?

Dodane: 20.03.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Sytuacja związana z koronawirusem wymaga od nas zachowania szczególnej dyscypliny i ograniczenia wychodzenia z domu. Są jednak wyjątkowe okoliczności, które zmuszają niektórych do przemieszczenia się z punktu A do punktu B. Z pomocą przychodzą pojazdy na minuty.
Firmy sharingowe podejmują różne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników w tym trudnym okresie. Jakie?

4Mobility

Oferuje nieodpłatne udostępnienie pojazdów osobom lub instytucjom, które potrzebują samochodów, by pomóc potrzebującym.

Bird

Firma zawiesiła działalność do odwołania.

blinkee.city

W trakcie serwisowania pojazdów firma dezynfekuje m.in.: manetki, lusterka, siedziska czy kaski. Dodatkowo w kufrach użytkownicy znajdą jednorazowe wkładki higieniczne.

Easyshare

Podejmuje dodatkowe działania profilaktyczne: regularnie dezynfekuje najczęściej dotykane elementy w samochodach: kierownice, gałki zmiany biegów, panel dotykowy, manetki, klamki i pasy bezpieczeństwa.

GoBuzz

Firma wstrzymała się z uruchomieniem swojego systemu do odwołania.

Hive

Firma zawiesiła działalność do odwołania.

Hop.City

Codziennie dezynfekuje manetki, przyciski w kufrach oraz szybki w kaskach, które również można odchylać, by nie dotykały twarzy. Dodatkowo użytkownicy znajdą w kufrach jednorazowe czepki do stosowania pod kask.

InnogyGo

Regularnie czyści i ozonuje swoje samochody, zwracając szczególną uwagę na elementy plastikowe, takie jak: deska rozdzielcza, kierownica, klamki i pasy bezpieczeństwa. Kierowcy techniczni zostali wyposażeni w dodatkowe środki ochronne. Dodatkowo firma udostępniła oferty rabatowe na przejazdy, dzięki którym możecie jeździć ekologicznymi BMW i3 do 67% taniej.

Lime

Firma zawiesiła działalność do odwołania.

MiiMove

Regularnie przeprowadza dezynfekcję aut, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc dotykanych przez użytkowników. Oprócz tego firma przeznacza część floty na pomoc innym — m.in. w zakresie przewożenia potrzebnych rzeczy z punktu A do punktu B oraz pomocy instytucjom zajmującym się różnego rodzaju zbiórkami. Dodatkowo obowiązuje promocyjna stawka za wynajem MiiMove na dobę w wysokości 99 zł do odwołania.

Nextbike

Dezynfekuje kierownice, siodła, linki z kodem i ekrany w terminalu podczas serwisowania i codziennej pracy. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Ostrowski Rower Miejski zawiesił działalność do odwołania.

Panek

Zwiększył częstotliwość dezynfekcji swoich samochodów zwracając szczególną uwagę na miejsca, które są często dotykane. Dodatkowo firma rozszerzyła swoje usługi i pojawiła się w Radomiu, Białymstoku, Kielcach i w Poznaniu, by umożliwić użytkownikom jeszcze łatwiejsze podróżowanie. Każdy nowy użytkownik zarejestrowany w jednym z powyższych miast w terminie do 23.03 (w Kielcach do 24.03), dostanie na start bonus o wartości 20 zł.

Traficar

Firma wyznaczyła specjalny zespół, który regularnie myje i dezynfekuje auta, zwracając szczególną uwagę na pojazdy najczęściej wypożyczane. Szczególną uwagę przykłada do dezynfekcji: kierownic, manetek, gałek zmiany biegów, kokpitu, klamek i uchwytów od drzwi, pasów bezpieczeństwa oraz kart (kluczyków) do samochodów. Traficar przygotował również specjalną ofertę na wynajem dobowy Renault Clio, która wynosi 49 zł/24 h + 0,60 zł/km.

Volt ScootersWprowadza dodatkowe środki bezpieczeństwa. Każda hulajnoga w czasie prac serwisowych oraz podczas relokacji zostaje poddawana dezynfekcji przed powrotem na ulice miast.

Quick

Firma poinformowała o wprowadzeniu dezynfekcji udostępnianych pojazdów. Dodatkowo w dniach 19.03–20.02 obowiązuje promocja — 20% taniej na wszystkie przejazdy. Opłata startowa nie wlicza się do promocji.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem