Jak Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera rozwój startupów w Polsce? [podcast]

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Jak Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera rozwój startupów w Polsce?

Udostępnij:

Za kulisy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wprowadza nas gość podcastu MamStartup, wiceprezes ŁSSE Agnieszka Sygitowicz. Opowiada o potencjale polskiego ekosystemu startupowego, programach akceleracyjnych, innowacjach, możliwościach rozwoju, słuchaniu przedsiębiorców i branżowym progresie, który nastąpił na przestrzeni ostatnich lat.

– Strefy ekonomiczne w Polsce powstały 25-26 w tej chwili lat temu. Początkowo dedykowane były zupełnie innym celom, a mianowicie pozyskiwaniu inwestycji, zwłaszcza z dużych zagranicznych inwestorów w czasach, kiedy było to w naszym kraju i gospodarce potrzebne, i kiedy bezrobocie było bardzo wysokie. – mówi Agnieszka Sygitowicz – W międzyczasie przez te 25 lat bardzo zmieniła się gospodarka i zmieniły się też potrzeby i zmienili się klienci. Na naszym rynku pojawiło się coraz więcej firm technologicznych, coraz więcej startupów, rozpoczęło się budowanie polskiego takiego ekosystemu technologicznego, także ze współfinansowaniem publicznym. W 2007 roku także i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, czyli my, postanowiliśmy rozpocząć świadczenie usług dla startupów, ale w połączeniu z naszymi dotychczasowymi klientami, czyli z dużymi firmami przemysłowymi stwierdziliśmy, że to może być bardzo interesująca propozycja i oferta zarówno dla firm technologicznych, jak i właśnie dla dużych firm przemysłowych. Tak rozpoczęliśmy nasze programy akceleracyjne.

Dowiedz się, jak Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera rozwój startupów i innowacji technologicznych w Polsce. Poznaj programy akceleracyjne, finansowanie i możliwości współpracy biznesowej. Odkryj potencjał polskiego ekosystemu startupowego z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Zapraszamy do przesłuchania naszego podcastu.

Posłuchaj rozmowy na YouTube:

Słuchaj na Spotify:

Bądź na bieżąco z aktualnościami z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej:

www: https://sse.lodz.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/lodz-special-economic-zone/

 

Artykuł sponsorowany