Jak macierzyństwo przygotowuje do własnego biznesu

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Pisaliśmy już o tym, że startup jest kobietą, podając przykłady przedsiębiorczych Polek. Opowiedzieliśmy też historię mamy programistki, która dla swoich dzieci stworzyła aplikację do nauki liczb i kształtów. Czas na artykuł o tym, jak macierzyństwo przygotowuje do własnej działalności gospodarczej.

Vanessa Jameson i Julie Pezzino, CEO i pomysłodawczyni aplikacji Covey, dzięki której mamy mogą łatwiej komunikować się ze sobą i wymieniać doświadczeniami, podzieliły się z redaktorką Entrepreneur swoją wiedzą na temat zalet macierzyństwa. Udzieliły portalowi informacji o tym, jak macierzyństwo przygotowuje do prowadzenia własnej firmy. Poniżej przedstawiamy kilka punktów ze źródłowego artykułu.

1. Sztuka priorytetyzacji

Jak mówią rozmówczynie Entrepreneur.com, bycie rodzicem zmusza do priorytetyzowania czasu poświęcanego na poszczególne zadania. Dzięki temu, mamy i przyszłe przedsiębiorcze kobiety, bardziej doceniają potrzebę układania planu dnia, tak aby spełnić wszystkie z jego punktów. Vanessa Jameson dzięki macierzyństwu jest bardziej świadoma tego, jak powinna spędzać każdą godzinę dnia, by jej biznes odniósł sukces.

2. Wielozadaniowość

Ten punkt chyba nie zaskoczy nikogo, kto widział, ile wysiłku i czasu zajmuje opieka nad dzieckiem. Sztukę wielozadaniowości posiadły na pewno mamy, które codziennie musiały wykonywać wiele czynności na raz, by zapewnić swojemu dziecku wszystko czego pragnie. James i Pezzino porównują macierzyństwo do bycia szefową firmy, która powinna znać i potrafić wykonywać zadania zlecone każdemu pracownikowi. Uważają, że bycie mamą wymaga połączenia zawodu opiekunki, pomocy domowej, szefa kuchni i pielęgniarki.

3. Potrzeba konsultacji

Mamy nie boją się pytać innych kobiet o radę i prosić o pomoc. Dlatego nasze bohaterki uważają, że matki mogą być dobrymi przedsiębiorcami, bo nie będą się bały szukać odpowiedzi na pytania związane z prowadzeniem firmy. Dzięki tej otwartości na pomoc i odwadze w zadawaniu pytań, mogą osiągnąć sukces. Tę sytuację, twórczynie aplikacji dla mam, porównują do ludzi sukcesów, którzy na początku swojej działalności korzystali z rad mentorów, by dowiedzieć się jak rozwiązać dany problem w firmie.

To tylko kilka z lekcji jakie mamy mogą wyciągnąć z macierzyństwa. Okazuje się, że, wbrew pozorom, ciąża czy narodziny dziecka nie hamują rozwoju zawodowego matek. Jeśli mają w sobie chęć tworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, powinny wiedzie, że nawet bycie mamą może nauczyć wiele na temat bycia przedsiębiorcą.

Zdjęcie główne artykułu royalty free z Fotolia