Jak robić startupy? Przewodnik Szkoły Pionierów PFR jest już dostępny

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Jak robić startupy? Przewodnik Szkoły Pionierów PFR jest już dostępny

Udostępnij:

Polski Fundusz Rozwoju opublikował przewodnik Szkoły Pionierów PFR. Znajdziesz w nim między innymi porównanie modeli venture building w Polsce i na świecie oraz wskazówki, jak robić biznes.

Opublikowany właśnie przewodnik Szkoły Pionierów PFR to kompendium wiedzy dla startupowców i założycieli inkubatorów. Przybliża, w jaki sposób rozwinąć własny projekt, sięgając po wsparcie ekspertów. Przodownik składa się z dwóch części:

  • Część 1. Venture building w Polsce
  • Część 2. Zbuduj swoją Szkołę Pionierów PFR

W pierwszej części można znaleźć podsumowania 3 lat działania programu, a w drugiej przydatne informacje na temat budowania własnej firmy, którymi podzielili się w doświadczeni przedsiębiorcy i managerowie.
W publikacji znajdziesz teksty przygotowane przez:

– Szkoła Pionierów PFR pozwala na zdobycie unikalnej wiedzy, jak przekuć pomysły i znajomość uniwersyteckiej teorii w praktyczne umiejętności. Publikacja ta ma przeprowadzić czytelników przez główne założenia merytoryczne Szkoły Pionierów i pokazać, jaką wiedzą dzielą się współpracujący w ramach tego przedsięwzięcia eksperci – mówi Paweł Borys, prezes PFR SA.
Przewodnik Szkoły Pionierów PFR możesz bezpłatnie pobrać klikając tutaj.

Szkoła Pionierów PFR w liczbach

Trzy edycje Szkoły Pionierów PFR to:

  • 337 godzin warsztatów,
  • 150 uczestników,
  • 24 zespoły założycielskie
  • i 85 firm stworzonych przez pionierów, aktywnie działających na rynku.

Absolwenci Szkoły Pionierów PFR należą do Klubu Pionierów PFR, w którym mają możliwość podtrzymywania relacji podczas comiesięcznych spotkań, wymieniania spostrzeżeń i wzajemnej pomocy w zakresie szukania rozwiązań na kolejne wyzwania. Dzięki temu stale nawiązują nowe kontakty, a co za tym idzie, zwiększają swoją wiedzę i szansę na kolejne sukcesy.

Szkoła Pionierów PFR poszukuje kolejnych pionierów

Szkoła Pionierów PFF ponownie poszukuje innowatorów i przedsiębiorców do udziału w programie. A tegoroczna edycja jest szczególna, bo tym razem Polski Fundusz Rozwoju oraz Allegro wesprą osoby, które chcą tworzyć własne rozwiązania w obszarze zielonej transformacji. Na zgłoszenia czekają do 24 czerwca.
Chcesz wziąć udział? Zgłoś się za pośrednictwem tego formularza.
Warto to zrobić, ponieważ uczestnicy Szkoły Pionierów PFR wezmą udział w rozmaitych warsztatach i dopracują swoje projekty, aby potem podczas Gali Finałowej zaprezentować efekty. Wtedy eksperci wyłonią 3 najciekawsze rozwiązania, których twórcy otrzymają nagrody finansowe na dalszy rozwój przedsięwzięcia.
Łączna pula to 110 tys. zł. Dodatkowo każdy uczestnik ma szansę na indywidualne spotkanie z potencjalnym inwestorem z funduszy PFR Ventures.