Jak skutecznie pomagać: Biznes i Ukraina

Dodane:

Impact The Future Impact The Future

Jak skutecznie pomagać: Biznes i Ukraina

Udostępnij:

Nie minęło 2 lata od wybuchu pandemii w Polsce a za naszymi granicami w Ukrainie trwa wojna jakiej Europa nie widziała od 1945 roku, czyli zakończenia II wojny Światowej. Mamy do czynienia z emigracją 1 mln obywateli Ukrainy, głównie kobiet z dziećmi, na teren Polski. A to dopiero początek. Przed nami czas wielkiej próby. Skoordynowana pomoc potrzebującym jest niezbędna dlatego przyjrzymy się jak to robią specjaliści.

W najnowszym odcinku Impact The Future skupimy się na tym jak pomagać skutecznie. Zastanowimy się jak sektor technologiczny/IT może pomóc? Jak wykorzystać know-how firm IT? Gościem Artura Racickiego jest Wojtek Mróz – multiinstrumentalista wśród przedsiębiorców, obecnie Country Co-Director w Ashoka.

Ashoka, którą wspiera Wojtek wraz z firmami technologicznymi w obliczu pandemii stworzyła akcję wspierającą NGO’sy Tech to the rescue. Początkowo inicjatywę wsparło kilka firm IT a obecnie wsparcie firm IT rozrosło się do 300 firm i 700 freelancerów, którzy chcą wspierać, m.in. akcję #TechForUkraine. Zdobyte wcześniej doświadczenie Ashoka oraz zespołu Tech to the rescue daje gwarancje, że projekty, które powstają są lepiej skoordynowane i przemyślane a przez to będą miały większy impact na rzeczywistość.

Jeśli chodzi o akcje humanitarne to w Polsce bardzo skutecznie działa PAH – Polska Akcja Humanitarna, która w Ukrainie obecna jest od lat, ale ma też doświadczenia w pracy przy kryzysach migracyjnych np. w Syrii.

Inne inicjatywy poruszane w rozmowie a są godne uwagi i pamięci to, m.in.:

Inwestuj w impact – kurs i społeczność dla przedsiębiorców, którzy chcą mądrze wspierać NGOsy

Bieg dla Ukrainy – już 26 marca 2022 w całej Polsce odbędą się biegi dla Ukrainy i całe środki przekazane będą na PAH.

Ashoka support network – sieć filantropów wspierających działania fundacji Ashoka

NFT charity for Ukraine – sprzedaż rysunków namalowanych przez ukraińskie dzieci.

Zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy na stronie https://impactthefuture.pl/.
Całą rozmowę zobaczysz rownież na YouTube i wysłuchasz na: Apple Podcasts, Spotify, Spreaker.

Rozmowy prowadzi Artur Racicki, na co dzień wspierający startupy pozytywnego wpływu, w podcaście Impact the future podejmujący rozmowy z innowatorami i ekspertami, którzy zmieniają świat na lepsze.

 

Patronem medialnym Impact The Future jest MamStartup.