Jak skutecznie pozyskać inwestora - Konferencja „Droga spółki na rynek kapitałowy”

jak skutecznie pozyskac inwestora konferencja droga spolki na rynek kapitalowy
Udostępnij:
Pod hasłem „Droga spółki na rynek kapitałowy” 23 października 2012 roku w Hotelu Arsenal Palace w Chorzowie odbędzie się konferencja organizowana przez Biuro Projektu Capital Express – Agencję Rozwoju Lokalnego w Jaworznie we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych i Społecznych oraz...

Pod hasłem „Droga spółki na rynek kapitałowy” 23 października 2012 roku w Hotelu Arsenal Palace w Chorzowie odbędzie się konferencja organizowana przez Biuro Projektu Capital Express – Agencję Rozwoju Lokalnego w Jaworznie we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych i Społecznych oraz Quest Investment Sp. z o.o.

Konferencja skierowana jest do inwestorów indywidualnych oraz menedżerów firm z sektora MSP, którzy wiążą swoje ambitne plany rozwojowe z pozyskaniem atrakcyjnego źródła finansowania. Będzie okazją do spotkania przedsiębiorców poszukujących kapitału z ekspertami – doradcami i praktykami działającymi na rynku kapitałowym, a także wymiany doświadczeń z przedstawicielami środowiska inwestorów. Jej celem jest przede wszystkim promocja dobrych praktyk w zdobywaniu środków inwestycyjnych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Praktycy o finansowaniu

W programie konferencji znalazły się m.in. punkty poświęcone strategii finansowania przedsiębiorstwa, przygotowaniu dokumentów dla kapitałodawców, aspektom księgowo-podatkowym procesu inwestycyjnego i efektywnej ofercie IPO.

- Naszą intencją jest przedstawienie drogi, jaką musi pokonać firma poszukująca zewnętrznego źródła kapitału od momentu decyzji o pozyskaniu inwestora, poprzez formalne przygotowanie spółki do wejścia na rynek kapitałowy, po debiut giełdowy, od strony praktycznej – mówi Regina Berdy, Dyrektor Projektu Capital Express. – Dlatego uzupełnieniem wykładów będzie Road Show, na którym przedstawiciele Firm z potencjałem wyłonionych w konkursie Capital Express poddadzą się ocenie potencjalnych inwestorów.

Patronem honorowym konferencji jest Prof. dr hab. inż. Jerzy Zwoździak – Przewodniczący Komitetu Współpracy Nauki i Biznesu Krajowej Izby Gospodarczej.

Podsumowanie projektu Capital Express

Konferencja podsumowuje doświadczenia projektu „Capital Express - nowa proinnowacyjna usługa dla firm z potencjałem”, realizowanego przez ostatnie 2 lata przez Agencję Rozwoju Lokalnego w Jaworznie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Program zakłada profesjonalne doradztwo dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą pozyskać inwestora strategicznego albo kapitał z emisji akcji lub obligacji w drodze oferty prywatnej lub publicznej na rynku regulowanym GPW, na NewConnect albo Catalyst. Wsparcie (w tym dokumenty dla inwestorów) otrzymują nieodpłatnie firmy z największym potencjałem rozwoju, wyłonione w drodze konkursu „Firma z potencjałem”.

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Uczestnictwo w konferencji jest możliwe tylko po uprzednim mailowym potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia przez organizatorów.

źródło: informacja prasowa