Jak stworzyć fascynującą mapę? Zapytaliśmy projektantów map Explorer’s Atlas

jak stworzyc fascynujaca mape zapytalismy projektantow map explorers atlas
Udostępnij:
Explorer’s Atlas – mapa, która dzięki ponad tysiącowi wkomponowanych w nią ciekawostek, wciągnie i zainspiruje każdego, jest już dostępna na międzynarodowym portalu crowdfundingowym Kickstarter.

fot. Kickstarter

Twórcami Explorer’s Atlas są brat, siostra i jej mąż, czyli kreatywne trio, które poza więzami rodzinnymi połączyła pasja do podróży i odkrywania tego, co nieznane lub zapomniane. Na mapach ich autorstwa znaleźć można zaskakujące i różnorodne fakty odnośnie każdego kraju na świecie, począwszy od przyrody poprzez ekonomię, a skończywszy na trasach wielkich podróżników. To niezbędnik każdego domorosłego odkrywcy i wszystkich ciekawych świata.

Twórcy proponują nowe podejście do czytania i podziwiania map – takie, które zamiast wpatrywania się w nie i bujania w obłokach, pozwala odkrywać codziennie coś nowego spośród mnogości zawartych faktów. „Sami byliśmy zaskoczeni ilością informacji, które udało nam się wkomponować w naszą mapę świata” – mówi Piotr Wilkowiecki (27), jeden z autorów projektu. I rzeczywiście – prezentowanych na mapie informacji jest na tyle dużo, iż mogłyby stanowić zawartość małej książki.

Jest to prawdopodobnie najbardziej szczegółowa mapa, pod względem ilości informacji jakie na niej zmieszczono. Projektowanie jej było dla twórców nie lada wyzwaniem, ale także świetną zabawą oraz okazją do poznania mniej popularnych miejsc i związanych z nimi faktów. „Chcieliśmy stworzyć mapę, która widziana z daleka wyróżnia się nowoczesnym designem, a oglądana z bliska zaskakuje szczegółami i detalami” wyjaśnia Zuzia Gaszyńska (26) z zespołu Explorer’s Atlas. Całość zaplanowana jest tak, aby cieszyć oko minimalistyczną stylistyką oraz kolorami o niskim kontraście, które będą dobrze prezentować się w każdym wnętrzu.

„Inspiracją do stworzenia serii Explorer’s Atlas były z jednej strony ilustrowane atlasy, które pamiętamy z dzieciństwa, a z drugiej prawdopodobnie najsłynniejsza renesansowa mapa świata” – twórcy odnoszą się tu do ogromnej mapy świata wypełnionej ilustracjami oraz faktami dotyczącymi odkryć, którą Admial Claude d’Annebault podarował królowi Francji, Henrykowi II, w XVI wieku. Explorer’s Atlas jest zatem współczesną interpretacją tego wyjątkowego konceptu.

„Podczas projektowania naszych map nauczyłem się tak wiele, że z chęcią powtórzyłbym całą tę przygodę jeszcze raz” mówi Michał Gaszyński. Aby móc zrealizować swój projekt, autorzy chcą uzbierać na platformie crowdfundingowej 8.000£, które pozwolą im na rozpoczęcie produkcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i wesprzeć Explorer’s Atlas odwiedź ich kampanię na kickstarter.com.