Jak stworzyć nowego Facebooka w 54h? Weź udział w Startup Weekend w Szczecinie!

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Już 28-30 października odbędzie się polsko – niemiecki Startup Weekend w Szczecinie. Do północy 4 października można nabyć wejściówkę z dużą zniżką. Podczas weekendowych warsztatów powstaną nowe startupy – innowacyjne projekty internetowe, które…

Już 28-30 października odbędzie się polsko – niemiecki Startup Weekend w Szczecinie. Do północy 4 października można nabyć wejściówkę z dużą zniżką. Podczas weekendowych warsztatów powstaną nowe startupy – innowacyjne projekty internetowe, które dzięki wsparciu międzynarodowych mentorów mają szansę na globalny sukces.


Startup Weekend to 3-dniowe warsztaty dla osób  zainteresowanych stworzeniem  e-biznesu w oparciu o innowacyjny pomysł. To międzynarodowy format imprez, które co weekend odbywają się w wielu miastach na świecie.

Celem Startup Weekend  jest stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów – programisty, grafika czy marketingowca oraz zweryfikowanie co rynek myśli o naszym projekcie. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. David Noël z Soundcloud, James Digby z Idea72/Rockstart Accelerator czy Alex Farcet ze Startupbootcamp.

Dzięki współpracy z niemieckimi partnerami chcemy pokazać że tworząc startup w internecie już na początku warto myśleć globalnie. Polscy programiści są bardzo cenieni na świecie a w Berlinie działa wielu kreatywnych ludzi. Podczas Startup Weekendu chcemy połączyć pomysłodawców, programistów, grafików i marketingowców aby wspólnie stworzyli nowe projekty na miarę Facebookamówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp

Właśnie trwa rejestracja na Startup Weekend Szczecin, do północy 4 października można kupić bilety z 40%  zniżką na stronie  http://www.startupweekend.pl. Organizatorzy przewidują około 100 uczestników głównie z Polski i Niemiec – programistów, specjalistów od marketingu i grafików. Warsztaty odbędą się w języku angielskim. Sponsorami imprezy są Microsoft BizSpark, Allegro i Startup Bootcamp.

Zwycięzcy Startup Weekend pojadą w nagrodę na miesiąc do Hiszpanii gdzie będą mogli rozwijać swój projekt przy wsparciu mentorów i inwestorów z inkubatora Seed Rocket. Najlepsze startupy otrzymają też cenne nagrody od partnerów imprezy oraz promocję w europejskich mediach.

Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy będą pracować w zespołach i rozwijać swoje pomysły przy wsparciu mentorów z Polski, Niemiec, Danii, i Hiszpanii. Pierwszego dnia odbędą się prezentacje zaproszonych gości oraz projektów uczestników. Każdy będzie miał 90 sekund na przedstawienie swojego pomysłu i przekonanie do niego innych uczestników. Potem nastąpi tworzenie zespołów. Aby dany projekt był rozwijany przez weekend pomysłodawca musi przekonać do niego co najmniej 2 osoby.

W sobotę zespoły przystępują do działania, przygotowują plan projektu i zaczynają go realizować. Przez cały czas mogą konsultować się z mentorami. W niedzielę po południu nastąpi rozliczenie z wykonanej pracy i prezentacje startupów przed jury, które wybierze najlepszy projekt Startup Weekendu. Więcej informacji na stronie http://www.startupweekend.pl

źródło: informacja prasowa