Jak uruchomić biznes w domu? Podpowiada założyciel Huela

Dodane:

Julian Hearn Julian Hearn

Jak uruchomić biznes w domu? Podpowiada założyciel Huela

Udostępnij:

Swoją pierwszą firmę, którą sprzedałem za 7 milionów funtów, założyłem w domu. Huel również rozkręcałem… z domu, a dziś na koncie mojej firmy mam sprzedaż 100 mln posiłków w ponad 100 krajach. W niniejszym artykule radzę, jak w domu pracować efektywnie i kreatywnie.

1. Nastaw się

Przede wszystkim warto mieć dobrej jakości krzesło biurowe. Jeśli nie będziesz czuć się komfortowo, będziesz miał trudności z wytrzymaniem na nim kilku godzin. Moje pierwsze domowe biurko kosztowało 30 funtów, ale zainwestowałem dużo więcej w krzesło. Jeśli możesz, załatw sobie duży ekran i odpowiednią klawiaturę, aby móc pracować szybciej niż przy użyciu 13-calowego laptopa. I Swój pierwszy biznes rozpocząłem z salonu, więc nie musisz dysponować osobnym pokojem. Jednak idealnie byłoby, gdybyś miał wyznaczone pomieszczenie na swoje biuro. Jeśli jednak go nie masz, użyj słuchawek i muzyki, aby oddzielić się od ewentualnych hałasów i zakłóceń.

2. Wczesny start

Będziesz zaskoczony, jak szybko ruszysz z zadaniami, jeśli zaczniesz wcześnie rano. Kiedy rozpoczynałem działania biznesowe z domu, zaczynałem dzień przed 7 rano. O wiele więcej zrobisz w ciągu tych 2 godzin, zanim reszta świata wejdzie do internetu o 9 rano i zacznie cię rozpraszać.

3. Powiedz przyjaciołom i rodzinie o Twoich godzinach pracy

Jeśli pracujesz w domu, przyjaciele i rodzina uważają, że masz czas na rozmowę. Poinformuj swoich bliskich (w tym tych, którzy z Tobą mieszkają), jakie są Twoje godziny pracy i kiedy nie chcesz, aby Ci nie przeszkadzać.

4. Zrób codzienną listę zadań

Moja codzienna lista rzeczy do zrobienia była rozmiaru kartki A4 złożonej na ćwiartki. Zadania z listę o takim rozmiarze można było zrealizować każdego dnia. Brzmi to bardzo banalnie, ale nawyk zapisywania czynności i przekreślania ich po ukończeniu daje poczucie spełnienia.

5. Złap swój rytm

Aby zrobić więcej w dłuższym okresie czasu, musisz dostać się do strefy koncentracji lub stanu flow. Moją podpowiedzią jest słuchanie muzyki ambient, chill-out, zwłaszcza gdy masz dobrej jakości słuchawki.

6. Kiedy trafisz na blokadę, idź na spacer

Praca w domu daje więcej możliwości, by jak najlepiej wykorzystać swój czas. Czasem po prostu nie możesz go wykorzystać najlepiej siedząc przy biurku. Kiedy traciłem rozpęd, motywację lub natrafiłem na trudny problem, zamiast tracić czas, wychodziłem z psem na spacer i słuchałem dobrego podcastu przez około godzinę. Wracałem z pomysłami i większą energią do dalszej pracy przez resztę dnia.

7. Bądź systematyczny

Możesz mieć najlepsze pomysły i najlepszych doradców, ale jeśli nie będziesz systematyczny, to oszukujesz sam siebie.

Autor: Julian Hearn, założyciel Huel