Jak wyciszyć umysł? Zamiast serialu obejrzyj produkcję stworzoną przez aplikację Calm i HBO

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Jak wyciszyć umysł? Zamiast serialu obejrzyj produkcję stworzoną przez aplikację Calm i HBO

Udostępnij:

Półgodzinne odcinki są antidotum na współczesną, przytłaczającą rzeczywistość i zabierają widzów we wciągającą wizualną podróż do innego świata. Relaksujące opowieści będą czytać m.in. Nicole Kidman, Mahershala Ali, Keanu Reeves oraz Idris Elba.

W czasach pandemii jeszcze częściej szukamy form oderwania się od pracy i programów informacyjnych. Jedną z nich jest na pewno medytacja, która może być wspierana przez różnego rodzaju aplikacje do wyciszania się (np. platforma Headspace).

Do tego samego celu służy produkcja, którą można obejrzeć w serwisie streamingowym HBO GO. „Świat spokoju” to zupełnie nowy rodzaj rozrywki – to swego rodzaju serial zainspirowany popularną aplikacją relaksacyjną Calm, którą użytkownicy pokochali za sesje medytacyjne, wizualizacje, a także relaksacyjne ćwiczenia oddechowe w towarzystwie ambientowej muzyki. „Świat spokoju” łączy w sobie hipnotyzujące obrazy z narracją największych gwiazd. Serial zapewnia wyciszenie, dzięki narracjom, muzyce i materiałom filmowym, które w naturalny sposób uspokajają ciało i umysł.

Oprócz pięknych kadrów (za stronę wizualną odpowiada firma Nutopia, która na swoim koncie ma już współpracę z National Geographic czy z Disney+) ważną rolę w tej produkcji odgrywają kojące głosy, które mają tworzyć harmonię z hipnotyzującymi obrazami. W roli narratorów wystąpią największe światowe gwiazdy. W  „Świecie spokoju” usłyszymy głos m.in. Mahershali Aliego, Prinyanki Chopry, Idrisa Elby, Oscara Isaaca, Nicole Kidman, Zoë Kravitz, Lucy Liu, Cilliana Murphy’ego, Keanu Reevesa oraz Kate Winslet.

Każda relaksująca opowieść – ożywiona innym znanym głosem – ma na celu poprawę samopoczucia odbiorcy. Produkcja zapewnia wyciszenie, dzięki opracowanym naukowo narracjom, urzekającej muzyce i niezwykłym materiałom filmowym, które pozwalają w naturalny sposób uspokoić ciało i umysł. Produkcja opiera się na pomyśle Calm’s Sleep Stories™ – opowieściach na dobranoc dla dorosłych, które cieszą się wielką popularnością.

Dziesięcioodcinkowy program „Świat spokoju” (A World of Calm) dostępny jest już w HBO GO.