Jak wygląda europejski rynek startupów? Weź udział w ankiecie

Dodane: 15.07.2015

Informacja prasowa Informacja prasowa

Jak wygląda europejski rynek startupów? Weź udział w ankiecie

Udostępnij:

Niemiecka Organizacja działająca pod nazwą German Startups Association rozpoczyna pierwsze w historii badanie Europejskiego środowiska startupowego – European Startup Monitor. Wyniki badania zostaną opublikowane na początku 2016 roku.

Aktualnie na stronie European Startup Monitor została uruchomiona ankieta, którą mogą wypełniać założyciele startupów i osoby zajmujące w nich wysokie stanowiska. Ankietę warto wypełnić z dwóch powodów. Po pierwsze start-upy dostają szansę na wygranie całotygodniowego miejsca wystawowego podczas CeBIT, które odbędzie się 14-18. marca 2016 roku w Hannover.

Dodatkową nagrodą jest pakiet wyjazdowy na Startup Camp w Berlinie- wygrana pokrywa przelot, zakwaterowanie i wejście na wydarzenie. Drugim powodem dla którego warto wziąć udział w badaniu jest pomoc w rozpoznaniu Europejskiego środowiska start-upowego tak, aby podmioty w nim działające takie jak fundusze venture capital, firmy usługowe czy rząd mogły dopasować swoją ofertę i komunikację do potrzeb startupów.

Celem badania jest próba zrozumienia założycieli Europejskich startupów a także identyfikacja i porównanie wyzwań jakim muszą stawić czoło startupy w Europie.

Badanie zostało zaininicjowane przez wspomnianą na początku organizację German Startups Association i zostaje przeprowadzone dzięki zaangażowaniu i wsparciu innych organizacji reprezentujących wszystkie Europejskie kraje. Partnerem akcji w Polsce są dwie fundacje: Startup Hub Poland i Startup Poland.

W imieniu organizatorów i partnerów apelujemy do polskich startupów: Pokażmy Polskę jako aktywne i ambitne startupowo środowisko – weźmy udział w ankiecie! Link do ankiety: survey.europeanstartupmonitor.com/esm37

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem