Jak wygląda życie z inwestorem? Weź udział w badaniu

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Może wydawać się, że pozyskanie inwestycji dla startupu to jak wygrana na loterii. Rzeczywistość potrafi być jednak zupełnie inna. Nagle w życiu firmy pojawia się ktoś nowy – inwestor.

To relacje z inwestorem, otrzymywane pozafinansowe wsparcie, biznesowe rady czy wręcz interwencje w działalność mają wpływ na codzienność startupu. Jak wygląda to w praktyce? To właśnie chcemy sprawdzić. Razem z WhitePress ruszamy z badaniem relacji między inwestorami i startupami w Polsce.

Wsparcie inwestora może być czynnikiem decydującym o sukcesie startupu. Nie zawsze jednak relacje układają się tak dobrze, jak to sobie założyliśmy, a przyczyn należy szukać po obu stronach biznesowej barykady. Przygotowanie firmy do inwestycji to proces związany z profesjonalizacją całego przedsiębiorstwa, bo napływ pieniędzy to również nowe obowiązki takie jak rozbudowa działu prawnego i księgowego spółki.

– Inwestycja to często prawdziwy game-changer w życiu startupu. Zaciekawiło nas jak tego typu proces wygląda w praktyce w polskim środowisku startupowym, które przecież ostatnio przeżywa bardzo intensywny wzrost – mówi Paweł Strykowski, CEO WhitePress. – Liczymy na to, że wyniki i wnioski z badania dotyczące tego, co działa, a co jest do poprawy, pozwolą nam wszystkim nie tylko lepiej zrozumieć branżę, ale też sprawić, aby te współprace między firmami a startupami układały się lepiej – dodaje Strykowski.

Badanie zrealizowane zostanie za pomocą ankiety internetowej dystrybuowanej wśród osób odpowiedzialnych za prowadzenie startupów, dostępnej pod adresem ankieta3.whitepress.pl.

MamStartup jest patronem medialnym badania.