Jak wyglądają ekosystemy startupowe na świecie [raport]

jak wygladaja ekosystemy startupowe na swiecie raport
Udostępnij:
Coraz większymi krokami zbliża się do nas globalna rewolucja startupów - czytamy w raporcie przygotowanym przez Startup Genome. W jego pierwszej części znajdziemy informację na temat ekosystemów poszczególnych hubów w wybranych krajach.

Coraz większymi krokami zbliża się do nas globalna rewolucja startupów - czytamy w raporcie przygotowanym przez Startup Genome. W jego pierwszej części znajdziemy informację na temat ekosystemów poszczególnych hubów w wybranych krajach.

Materiał został oparty na badaniach, w których wzięło udział 50,000 startupów z całego świata. Aby potwierdzić zebrane dane z ankiet i wysunąć z nich wnioski, przeprowadzono 50 rozmów ze znanymi przedsiębiorcami oraz inwestorami. W raporcie mamy okazję zobaczyć porównania hubów do ekosystemu Doliny Krzemowej. Pierwszy z kolei wzięty pod uwagę został ekosystem Tel Avivu. Z raportu dowiemy się m.in. ilu ludzi działających w branży IT posiada wykształcenie wyższe, ilu ludzi przeciętnie zatrudnionych jest w startupie czy ilu użytkowników płaci za usługi premium.

Pierwszą część raport możecie pobrać, po wypełnieniu krótkiego formularzu, z tej strony: http://blog.startupcompass.co/pages/entrepreneurship-ecosystem-report

Zapraszamy do pobrania raportu!