Jak zrobić własny spin-off?

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

Jak założyć spin-off?

Udostępnij:

Jak założyć uczelniany startup i jak się do tego zadania przygotować? Skąd wziąć środki na biznesowe szkolenia studentów i naukowców? Na te ważne dla wzmacniania innowacyjności naszej gospodarki pytania odpowiadają koordynatorzy współfinansowanego przez Ambasadę Amerykańską projektu StartUPP!PULS, Justyna Cięgotura i Jacek Wawrzynowicz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

– Trend jest wzrostowy, coraz więcej studentów myśli o założeniu własnego innowacyjnego biznesu, ale jest on łagodny, bez gwałtownych zmian. Natomiast jeżeli chodzi o naukowców, to tutaj już widzimy dużo bardziej wyraźne, mocne wzrosty – mówi gość dzisiejszego odcinka MamStartup Podcast, Jacek Wawrzynowicz, dyrektor CTTiI Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

– Gospodarka potrzebuje spin-offów, potrzebuje uczelni, które nie tylko kształcą, ale i tworzą komercyjne rozwiązania. Szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw uczelnie stanowią świetny zewnętrzny B+R – dodaje nasza gościni, Justyna Cięgotura, managerka inkubacji w CTTiI na UPP.

🎧 Zapraszamy do słuchania kolejnego odcinka MamStartup Podcast 🎧