Jaki abonament dla firm wybrać? Zwróć uwagę na te trzy rzeczy

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Brak ograniczeń. To chyba najczęstsze hasło, które spotykamy czytając oferty dla biznesu od operatorów działających w Polsce. Firmy mają nieco inne wymagania niż klienci indywidualni, ale zazwyczaj skupiają się na trzech aspektach. Na co zwrócić uwagę szukając oferty abonamentu dla naszej firmy?

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z stocksnap.io

Nikogo chyba nie zaskoczy fakt, że telefonów komórkowych w firmach najczęściej używamy do kontaktu z klientami, którzy nie zawsze mają abonament w tej samej sieci, co my. Dlatego właśnie najlepsze dla firm są oferty bez ograniczeń, dzięki którym możemy swobodnie rozmawiać i nawiązywać połączenia nie sprawdzając, czy rachunek nie urośnie po rozmowie z abonentem z „obcej sieci”.

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę szukając abonamentu telefonicznego dla naszej firmy? Oto zbiór trzech najważniejszych rzeczy, dzięki którym szybko powinniśmy znaleźć idealną ofertę.

1. Do wszystkich sieci bez dodatkowych opłat

Szukając abonamentu dla firmy powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, czy możemy wykonywać połączenia do dowolnej sieci bez dodatkowych opłat. Taka możliwość da nam swobodę rozmawiania z klientami. Każdy kto prowadzi biznes dobrze wie, że rozmowy z klientami potrafią trwać długo. Dlatego warto zadbać o to, aby do tego nie dopłacać.

Dodatkowo jeśli prowadzicie mały biznes i zatrudniacie np. cztery osoby, to warto sprawdzić czy możecie się łączyć w grupy. Takie rozwiązanie pozwala płacić nawet o połowę mniej za abonament dla czterech pracowników. Dla przykładu jeśli za swój abonament płacisz 29 zł, to za każdy z czterech numerów włączonych do grupy zapłacisz tylko 14,50 zł. To pozwala uniknąć wysokich kosztów.

2. Za darmo także na telefony stacjonarne

Warto także sprawdzić, czy korzystając z oferty danego operatora możemy bezpłatnie dzwonić na telefony stacjonarne. Ten kto choć raz chciał rozwiązać swój problem związany np. z podatkami czy przetargiem, w którym firma chce wziąć udział, ten wie, że urzędnicy rozmawiają tylko poprzez stacjonarne telefony. Dlatego rozważając oferty abonamentu nie powinniśmy pomijać faktu, że będziemy dzwonić także do urzędów i instytucji. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając ofertę dla firm?

3. Pakiet internetu do stałego kontaktu ze współpracownikami

Wszystko zależy od branży, w której działamy, ale myślę, że większość z nich opiera swoją działalność na Internecie. Pracując w firmie z branży IT musimy być w stałym kontakcie ze współpracownikami, sprawdzając np. stan realizacji projektu. Do trzymania ręki na pulsie przyda się Internet, dzięki któremu możemy mieć wgląd do aktualnej sytuacji w firmie z dowolnego miejsca.

Coraz więcej firm korzysta także z aplikacji do komunikowania się, jaką jest np. Slack. Dzięki niemu możemy chatować (wysyłać krótkie wiadomości) do kilku osób na raz. Nowoczesne aplikacje ułatwiają także wysyłanie zdjęć, czy skanów, których klient domaga się „na teraz”. W ofercie abonamentu dla firm szukajmy więc dużych pakietów Internetu.

Poznaliście właśnie trzy najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę przeglądając oferty abonamentu dla firm. Pominęliśmy aspekt wyboru smartfona, ale i nad nim warto się zastanowić. Choć te zgrabne urządzenia są naszpikowane mnóstwem technologii, niestety czasem nie spełniają podstawowych wymogów.

Nie zapomnijmy, że w telefonie najważniejszy jest dobry mikrofon i głośnik. Dlatego sprawdźmy czy oferowane telefony spełniają te zadania bezbłędnie. Bo co nam po tanich połączeniach i szybkim internecie, skoro jakość rozmowy będzie mierna?

My zachęcamy do zapoznania się z ofertą abonamentu dla firm od Virgin Mobile. Więcej na jej temat dowiecie się z poniższej grafiki, a szczegóły poznacie z tej strony.