Jaki monitor spełni oczekiwania branży kreatywnej? Samsung stworzył dla niej dedykowany model

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Jaki monitor spełni oczekiwania branży kreatywnej? Samsung stworzył dla niej dedykowany model

Udostępnij:

Niezwykle ważnym obszarem prowadzenia działań reklamowych jest dzisiaj przestrzeń cyfrowa – na tzw. digital marketing składają się nie tylko teksty eksperckie i chwytliwe copy, ale także wszelkie materiały wizualne. Grafiki i formaty wideo są dziś podstawą funkcjonowania bardzo wielu firm, stąd konieczność ciągłego doskonalenia się w tym obszarze.

W digitalowej komunikacji marek rzecz jasna liczy się nie tylko pomysł, ale także jakość contentu, dlatego graficy i montażyści powinni zwracać uwagę na sprzęt, na którym tworzone są kreacje. Oprócz komputera z wystarczająco mocnym procesorem i odpowiednią kartą graficzną, drugim istotnym narzędziem jest monitor.

Na rynku pojawiły się specjalistyczne modele monitorów Samsung z linii ViewFinity, które obejmują ekrany o przekątnych od 24” do 49”. Branżę kreatywną szczególnie powinna zainteresować seria S8, która została wyposażona w wiele cech sprzyjających twórczości i profesjonalnej kreacji.

1. Wyjątkowe odwzorowanie kolorów

Czy to projektując grafiki, montując film czy tworząc modele 3D ważne jest, aby efekt na ekranie dokładnie oddawał zamysł twórcy. Dotyczy to oczywiście również kolorów – profesjonalne realizacje nie mogą pozwolić sobie “przekłamane” barwy.

Z monitorami Samsung ViewFinity S8 graficy, fotografowie i montażyści pracują na idealnie odwzorowanych kolorach. Mamy tu do wyboru 27- i 32-calowe ekrany IPS 4K UHD, które są w stanie wyświetlić ponad 1 mld kolorów, i zapewniają aż 98 proc. pokrycia przestrzeni kolorów DCI-P3. Łącznie ze standardem DisplayHDR 600* i certyfikatem Pantone, który potwierdza autentyczne odwzorowanie ponad 2 milionów kolorów Pantone i 110 odcieni Pantone SkinTone.

2. Żaden szczegół nie umknie

Do branży kreatywnej często trafiają prawdziwi perfekcjoniści, którzy nie mogą pozwolić sobie na żadne niedociągnięcie. Rozdzielczość UHD w monitorach Samsung znacząco ułatwia w tym aspekcie pracę – dzięki liczbie pikseli czterokrotnie większej niż w wyświetlaczach o rozdzielczości Full HD każdy szczegół ma większą głębię. Na szczególną uwagę zasługuje wyświetlacz HDR 600 (HDR 400 w modelu 27”), który daje najbardziej precyzyjne cienie, a to pozwala jeszcze dokładniej pracować nad detalami.

3. Praca w każdych warunkach

Nie ma nic gorszego dla grafika niż słońce odbijające się na monitorze – to bardzo utrudnia pracę i nie pozwala dostrzec wielu detali znajdujących się na ekranie. Matowy wyświetlacz skutecznie redukuje odbicia – technologia „Matte Display” ma zastosowanie do górnej warstwy ekranu i redukuje odbicia światła nawet bez konieczności stosowania osłony monitora, zapewniając tym samym środowisko pracy wolne od rozproszeń.

4. Komfort i ochrona wzroku

Dużo się dziś mówi o tym, jak ważne jest odpowiednio przygotowane stanowisko do wielogodzinnej pracy przy komputerze. A nie oszukujmy się – prace nad projektami to często żmudne godziny spędzone przy biurku.

Na szczęście ekrany S8 pozwalają dokończyć projekt bez zmęczonego wzroku – zaimplementowano w nich inteligentne technologie chroniące wzrok takie jak: Adaptive Picture (automatycznie dostosowuje jasność ekranu do otoczenia), Eye Saver Mode (ogranicza emisję niebieskiego światła) oraz Flicker Free (eliminuje migotanie). Do tego monitory dostępne są z podstawą HAS, która daje pełen zakres regulacji – wysokość, odchylenie, obrót oraz pivot. Dzięki temu możemy bez problemu dopasować sprzęt do naszego wzrostu i zmieniać kąt obrazu ze względu na naszą pozycję.

Ale to nie wszystko – Samsung pomyślał również o tym, aby nasze stanowisko nie było zagracone przez zbędne okablowanie. ViewFinity dostępne są w wersji podstawowej lub ze zintegrowaną „stacją dokującą” oferującą możliwość podłączenia laptopa jednym kablem USB-C (przesyłanie obrazu do monitora i jednoczesne ładowanie z mocą do 90W oraz połączenie z akcesoriami USB podłączonymi do wbudowanego HUB-a).

5. Rozwiązania zmniejszające zużycie energii

Samsung stara się zminimalizować wpływ na środowisko, dlatego firma opracowała i zastosowała w monitorze ViewFinity S8 nowy materiał wykonany z tworzyw sztucznych, wyłowionych z oceanu.

Warto wiedzieć, że modele S8 wyposażone są też w rozwiązania zmniejszające zużycie energii, co potwierdzają certyfikaty efektywności energetycznej EnergyStar, EPEAT czy TCO 9.0. Do tego funkcja Eco Savings Plus redukuje jasność pikseli w obszarach obrazu w kolorze czarnym, co ogranicza pobór mocy o 10 proc, automatyczna regulacja jasności i nasycenia kolorów również redukuje zużycie prądu. To najlepszy wybór, jeśli szukamy sprawdzonego, a jednocześnie mniej energochłonnego sprzętu do pracy.

Ilu jest grafików, fotografów i specjalistów od wideo, tyle na pewno preferencji, jeśli chodzi o idealny sprzęt do pracy. I tak jak wybór samego komputera głównie zależy od tego, z jakich programów korzystamy i jak duże pliki obsługujemy, tak monitor powinien być po prostu maksymalnie komfortowy w użytkowaniu i wiernie oddający kolory, detale oraz cienie. Wydaje się, że to wszystko zapewniają nam właśnie monitory Samsung z linii ViewFinity S8, które polecamy wszystkim specjalistom z branży kreatywnej.

 

*Standard dostępny wyłącznie w modelu 32”

 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung