Jaki poziom dźwięku zniszczy twój słuch? Aplikacja sprawdzi, a zatyczki ochronią uszy

jaki poziom dzwieku zniszczy twoj sluch aplikacja sprawdzi a zatyczki ochronia uszy
Udostępnij:
Zatyczki EarDial wykonane są z sylikonu i mają chronić nasze uszy przed nadmiernym hałasem podczas koncertów. Kompatybilna z nimi aplikacja mobilna określi w decybelach poziom dźwięku i podpowie przez ile czasu możemy bezpiecznie słuchać muzyki.

Autorzy projektu wyjaśniają, że zbyt długie słuchanie muzyki o natężeniu powyżej 85 decybeli może powodować kłopoty ze słuchem. Podczas koncertów i imprez klubowych hałas przekracza nawet 100 decybeli. Przy takim poziomie głośności możemy spędzić maksymalnie 15 minut bez uszczerbku dla uszu. Ale co z barmanami i muzykami, którzy narażają słuch przez znacznie dłuższy czas? 

Z myślą m.in. o nich powstały zatyczki EarDial. Wykonane są z sylikonu, dzięki czemu są elastyczne, delikatne i prawie niewidoczne po włożeniu do ucha. Do tego przepuszczają tylko taką ilość dźwięku, która jest bezpieczna dla zdrowia. Ponadto współpracująca z gadżetem aplikacja mobilna określa poziom hałasu i informuje użytkownika ile czasu może przebywać na konkretnym wydarzeniu. Projekt można wesprzeć na Kickstarterze

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.