Japoński „Amazon” stworzy własną kryptowalutę. Będzie nazywać się Rakuten Coin

Dodane: 02.03.2018

Konrad Rojek

Udostępnij:

Japoński gigant e-commerce Rakuten, który bardzo często jest porównywany 
do Amazona, potwierdził plany utworzenia własnej kryptowaluty „Rakuten Coin”. Kryptowaluta ma bazować na technologii blockchain i opierać się 
na istniejącym już programie lojalnościowym Rakuten Super Points.

Na zdjęciu: Hiroshi Mikitani, CEO Rakuten | fot. rakuten.today 

Własna kryptowaluta 

Plany powołania do życia Rakuten Coin zostały zakomunikowane opinii publicznej przez Hiroshi Mikitani, CEO spółki, podczas odbywającej się w Barcelonie konferencji Mobile World Congress.

Hiroshi Mikitani podczas swojego wystąpienia na kongresie przybliżył kulisy tego projektu. Celem Rakuten Coin jest zrewolucjonizowanie świata e-commerce. Ma się to dokonać poprzez stworzenie poważnej konkurencji dla innych gigantów e-commerce, takich jak Amazon, czy też Alibaba.

Hiroshi Mikitani twierdzi, że Rakuten Coin będzie „kryptowalutą bez granic”. Uważa również, że powstanie Racuten Coin zmieni dotychczas panujące relacje w łańcuchu sprzedaży. Mikitani stwierdził, że powoływany projekt ma funkcjonować jak katalizator relacji między klientami a handlowcami.

Pozyskanie nowych klientów

Jak wspomniano na początku, Rakuten Coin miałby opierać się także na istniejącym od 15 lat programie lojalnościowym – Rakuten Super Points. Przez ten okres obecności programu lojalnościowego na rynku zostało wyemitowanych ponad bilion super punktów. Trafiły one do klientów Rakutena. Są one łącznie warte 9,1 mld dolarów.

Działanie Rakuten Super Points jest podobne, jak w przypadku innych e-sklepów (np. złote monety na Allegro). Klient z chwilą zakupu otrzymuje od sklepu punkty lojalnościowe. Może je wykorzystać na kolejne zakupy bądź usługi świadczone na platformie Rakuten.

Poprzez wprowadzenie na rynek Rakuten Coin, organizacja chce pozyskać nowych klientów. Grupą docelową są osoby zainteresowane wykorzystaniem kryptowalut w e-zakupach. Na razie jednak nie podano dokładnego terminu wprowadzenia Rakuten Coin.

O Rakuten

Przypomnijmy, że Rakuten powstał w 1997 r. Jego założycielem jest Hiroshi Mikitami. Rakuten jest największą w Japonii platformą e-commerce. Jest także jedną z najpotężniejszych na świecie platform sprzedażowych. To również spółka notowana na giełdzie w Tokio z kapitalizacją rynkową wynoszącą 12 mld dolarów.

Autorem tekstu jest Konrad Rojek

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem