Jeden z założycieli PayPala stworzył program, który pomoże w rozwoju noworodka

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Jakkolwiek dziwnie by to zabrzmiało istnieją aplikacje, które mogą pomóc w najbardziej intymnej części życia par. Twórcy aplikacji skupionych wokół rodzicielstwa udowadniają to publikując kolejny produkt z grupy. Niedawno premierę miał program, który pomaga w rozwoju maluszka w pierwszym roku życia.

Na zdjęciu: Max Levchin, założyciel Glow | fot. materiały prasowe

Glow pomoże zajść w ciążę, Nurture zadba o płód, Eve wesprze naturalną antykoncepcję, a Baby pomoże w rozwoju maluszka w pierwszym roku po jego narodzinach. Tak w skrócie możemy opisać cztery aplikacje z serii Glow. Zespołem je tworzącym kieruje Max Levchin, jeden z pomysłodawców PayPala i członek zarządu Yelp. Firma zajmuje się wykorzystaniem wyników badań naukowców i przełożeniem ich na funkcjonowanie kilku aplikacji. Jak na razie opublikowała cztery programy na smartfony, a pierwszy z nich przyniósł im dużą popularność.

Aplikacja do zachodzenia w ciążę

W 2013 roku Max Levchin postanowił stworzyć aplikację, która pomoże rozwiązać problem bezpłodności. Zebrał pięcioosobowy zespół, postarał się o finansowanie sięgające siedmiu milionów dolarów (milion wyłożył z własnej kieszeni) i rozpoczął pracę nad aplikacją Glow. Miała ona być wirtualnym pomocnikiem dla par starających się o potomstwo. Aplikacja miała informować parę o dniach płodnych oraz udzielać innych porad w sferze łóżkowej. Po czterech miesiącach od startu, Levchin ogłosił pierwsze wyniki jakie osiągnęła jego aplikacja.

Okazało się, że dzięki wskazówkom zawartym w programie w ciążę zaszło ponad tysiąc użytkowniczek Glow. Program współtwórcy PayPala nie skupiał się jedynie na pomocy w staraniu się o potomstwo, ale wspierał również pary cierpiące na bezpłodność. Według ówczesnych danych cierpiało na nią blisko 10 milionów kobiet mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Dla nich i dla ich partnerów twórcy aplikacji utworzyli mini-fundusz. Każda z par mogła przez dziesięć miesięcy wpłacać na jego rzecz 50 dolarów.

Dbaj o płód, a my zadbamy o Ciebie

Gdy po dziesięciu miesiącach starania się o dziecko zgodnie ze wskazówkami w aplikacji, nie dochodziło do zapłodnienia, z funduszu wyciągane były pieniądze na leczenie bezpłodności. Jako, że koszt takiego leczenia wynosił 40 tysięcy dolarów, oprócz środków zebranych samodzielnie (500 dolarów), inni użytkownicy Glow przekazywali je dla potrzebujących par. Jeśli parze, która wpłacała fundusze udało się i spodziewała się dziecka, zebrane pieniądze były automatycznie przeznaczane użytkownikom cierpiącym na bezpłodność.

Po sukcesie aplikacji Glow przyszedł czas na stworzenie programu ułatwiającego życie parom oczekującym dziecka. Dla nich zespół Maxa Levchina stworzył Glow Nurture, który jest swoistym poradnikiem dotyczącym tego, jak dbać o płód i o mamę, która spodziewa się dziecka. Z aplikacji użytkownicy dowiadywali się na jakim etapie rozwoju jest przyszły potomek, co w nim w tym tygodniu się wykształciło, ale też ile może ważyć. Nurture zachęcało też do wykonywania ćwiczeń kilka razy dziennie i do zażywania witamin.

Zdjęcie główne artykułu by pixabay.com | Licencja: CC0

Naturalna antykoncepcja

Poza tymi funkcjami użytkownicy mogli poznawać spersonalizowane porady oraz dowiedzieć się, kiedy powinni udać się do lekarza na wizytę kontrolną, ale też o co go zapytać. Głównym hasłem Glow Nurture, które zdradzało jego cel było: Dbamy o Ciebie, kiedy zajmujesz się dbaniem o swoje dziecko. Aplikację pobrano ponad milion razy. Trzecią aplikację z serii Glow nazwano Eve. Ten program ma za zadanie uświadomienie użytkowników jak uprawiać seks, by sprawiał więcej przyjemności obu stronom.

Aplikacja miała też cel edukacyjny, którym było informowanie o środkach antykoncepcji. Użytkownicy dowiadywali się też o innych sprawach związanych z seksem. Mogli wziąć udział w quizie, dzięki czemu partnerzy mogli lepiej się poznać. Eve miała też za zadanie uatrakcyjnić życie seksualne par wprowadzając udogodnienia dla obu stron, pozwalała też na kontrolowanie naturalnej antykoncepcji, ale była skierowana głównie dla płci pięknej. Najnowszą aplikację twórców Glow skierowano za to do obojga rodziców noworodków.

Rozwój dziecka krok po kroku

Glow Baby – tak nazywa się najnowsza aplikacja z serii Glow. Powstała dla młodych rodziców, którzy chcą wspierać rozwój dzieci. Dzięki aplikacji mogą zapisywać zdjęcia „kamieni milowych”, które dokonywały ich pociechy, a w pierwszym roku życia jest ich ponoć 101. Aplikacja pomaga też w innych sprawach związanych z wychowaniem maluszka. Jej użytkownicy mogą zamieszczać informacje m.in. kiedy ostatni razy zmieniali pieluszkę, a aplikacja powiadomi ich kiedy mniej-więcej powinni sprawdzić, czy warto zmienić ją jeszcze raz.

Wykresy zawarte w Glow Baby pozwalają też rodzicom zrozumieć, na jakim etapie rozwoju jest ich pociecha. Na ich podstawie zespół stojący za aplikacją przygotowuje też porady związane z ich wychowaniem. Głównym celem nowej aplikacji współtwórcy PayPala jest śledzenie wszystkich aspektów związanych z dbaniem o rozwój dziecka: od karmienia mlekiem podawanym przez butelkę, po karmienie piersią, zmienianie pieluszek czy mierzenie czasu snu.

Jak widać twórcy aplikacji z serii Glow chcą wspierać każdy aspekt życia intymnego par. Od aplikacji do wspierania naturalnej antykoncepcji, po taką, która pomoże zajść w ciąże, utrzymać płód i pomóc w poprawnym rozwoju maluszków w pierwszym roku ich życia. Ciekawi jesteśmy, czym zajmować się będzie kolejna aplikacja, nad ktorą będą pracować.