Jedna aplikacja zastępująca setki maili do klientów. Oszczędź nie tylko swój czas, ale i pieniądze

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Jedna aplikacja zastępująca setki maili do klientów. Oszczędź nie tylko swój czas, ale i pieniądze

Udostępnij:

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne w naszym życiu są czas i pieniądze. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że należy robić wszystko, co możliwe, aby zachować w tej materii oszczędność. Nie inaczej jest w świecie biznesu, gdzie o sukcesie często decydują detale, w tym to, jakich narzędzi na co dzień używają przedsiębiorcy. Mowa tutaj m.in. o nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, które w znacznym stopniu odciążają od codziennych obowiązków.

Jedna aplikacja zastępująca setki maili i telefonów (lub SMS) do klientów

Zarządzanie czasem oraz środkami finansowymi to jedno z największych wyzwań, jakie stoją przed przedstawicielami świata biznesu. Tymczasem, co rusz pojawiają się czynniki, które obie te rzeczy zabierają, a niestety nie każdy potrafi się im przezwyciężyć. Często utrata cennych godzin czy pieniędzy wynika także z tego, że przedsiębiorca nie idzie z duchem nowoczesności. O co dokładnie chodzi i jak to zmienić? Odpowiedzi na te i wiele innych istotnych pytań znajdziecie w poniższym artykule!

Prowadzenie firmy w Polsce – ile czasu zajmuje?

Dla wielu osób własne przedsiębiorstwo jest marzeniem i celem samym w sobie. Początkujący biznesmeni niejednokrotnie postrzegają prowadzenie firmy jako świetną przygodę, która może z jednej strony pozwolić im zrealizować swoje wizje, z drugiej zagwarantować solidny zastrzyk środków finansowych. Część z nich od startu decyduje się na zatrudnienie pracowników, wierząc, że to jedyny sposób na to, aby samemu nie musieć dużo pracować. Nic bardziej mylnego! Jak się bowiem okazuje, praca na własny rachunek w Polsce wiąże się z szeregiem obowiązków, ogromną odpowiedzialnością, a to skutkuje często tym, że przedsiębiorca poświęca swojej firmie nawet więcej czasu, niż musiałby zagospodarować na pracę na etacie. Nie ma w tym jednak niczego złego pod warunkiem, że czas ten jest przeznaczony na ważne sprawy, których załatwienie pozwala podmiotowi gospodarczemu się rozwijać.

Na co przedsiębiorcy poświęcają czas?

Biznesowa rzeczywistość nie jest jednak tak różowa, jak się może wydawać. Na przykład z badań  statystycznych przeprowadzonych przez GUS wyłania się bowiem obraz polskiego przedsiębiorcy, który pracuje nawet kilkanaście godzin dziennie – przeciętnie przedsiębiorca poświęca ponad 42 godziny tygodniowo na wykonywanie obowiązków zawodowych. Z kolei firma The Alternative Board przeprowadziła ankietę, z której wynika, że przedsiębiorcy na co dzień przeznaczają na wykonanie ważnych zadań tylko 31,9%, a przez resztę czasu zajmują się rozwiązywaniem bieżących problemów, odpowiadaniem na maile czy pracami stricte administracyjnymi. Zgodnie z badaniem wykonanym przez Puls Biznesu, 63% ankietowanych pracuje we własnej firmie tygodniowo przeszło 50 godzin. Biorąc pod uwagę obie statystyki można więc dojść do wniosku, że ponad połowę dziennego czasu pracy przedsiębiorcy “tracą” m.in. na sprawy biurowe, w tym sporządzanie umów, wystawianie faktur, przesyłanie ich do klientów, a nawet monitorowanie takich aspektów, jak to, czy kontrahenci uregulowali należność w terminie. Jeśli z kolei tego nie zrobią, konieczne jest przesłanie przypomnienia, wezwania do zapłaty czy w skrajnych przypadkach rozpoczęcie działań windykacyjnych.

Technologia w biznesie – czy ułatwia życie?

Właściciele firm przyznają, że ich kalendarz zawsze wypełniony jest po brzegi kolejnymi spotkaniami i zadaniami, a do największych “rozpraszaczy” można zaliczyć właśnie konieczność zajmowania się pocztą elektroniczną czy rozliczeniami. Ponad połowa ankietowanych zapewnia, że chciałaby pracować w tygodniu nie więcej niż 40 godzin, ale  jednocześnie zwiększyć swoją efektywność . Ponadto, zaoszczędzone godziny można byłoby przeznaczyć na istotniejsze wyzwania takie jak choćby tworzenie długoterminowych planów działalności przedsiębiorstwa, kreowanie nowych strategii marketingowych, budowanie dodatkowych kanałów sprzedażowych itp. Na szczęście, żyjemy w czasach, w których z pomocą przychodzą technologiczne rozwiązania, dzięki którym można zautomatyzować część procesów w firmie i tym samym zaoszczędzić także pieniądze.

Powiadomienia imoje – charakterystyka i największe zalety

Jednym z takich rozwiązań jest aplikacja Powiadomienia imoje, która została stworzona przez ING Usługi dla Biznesu S.A. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą niewielkim kosztem zaopatrzyć się w narzędzie, które wyręczy ich m.in. przy wysyłce wiadomości do klientów. Dostosowany przez przedsiębiorcę system umożliwia automatyczne monitorowanie płatności i wysyłanie klientom, którzy zwlekają z uregulowaniem należności, przypomnienia. Ponadto, narzędzie to ułatwia drugiej stronie wykonanie płatności poprzez szybki przelew online czy też BLIK, a więc bez konieczności dostarczenia przez firmę danych do tradycyjnego przelewu. W razie wątpliwości czy jakichkolwiek pytań użytkownicy mogą liczyć na sprawny kontakt z konsultantem.

Jak korzystać z aplikacji?

Na czym w istocie polega działanie tego narzędzia? Pierwszym krokiem jest założenie konta, następnie ustawienie funkcji aplikacji według własnych potrzeb, a więc uzupełnienie lub przeniesienie z innego źródła danych klientów. Przedsiębiorca może ponadto ustawić indywidualną treść powiadomień oraz określić, jak często mają być wysyłane. W każdej tego typu wiadomości klienci otrzymają również link do płatności. Panel użytkownika jest intuicyjny oraz przejrzysty, a przydatną opcją jest np. możliwość grupowania adresatów, pobierania raportów czy też – w przypadku klientów dokonujących regularnych wpłat tej samej wysokości – ustawienia cyklu i pobierania należności z automatu.

Podsumowanie

Powiadomienia imoje jest aplikacją skierowaną zarówno do mniejszych, jak i dużych przedsiębiorstw. Głównym celem jest ułatwienie i usprawnienie codziennego funkcjonowania tych podmiotów gospodarczych. W większości przypadków bowiem konieczność pilnowania terminów i przesyłania setek czy nawet tysięcy maili i SMS każdego miesiąca wiąże się ze sporym nakładem pracy i czasu. Tymczasem, dzięki aplikacji jest to prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Mowa więc zarówno o aspekcie związanym z optymalizacją czasu pracy samego przedsiębiorcy, płaszczyzną emocjonalną (brak konieczności osobistego rozliczania wpłat), ale także zabezpieczeniem się przed możliwością pominięcia jakiejkolwiek należności i tym samym narażeniem się na straty finansowe. Ponadto, niezwykle pozytywnym elementem w przypadku wdrożenia aplikacji jest budowanie wizerunku firmy, która idzie z duchem czasu i zapewnia swoim klientom oraz kontrahentom najwygodniejsze opcje płatnicze. Powiadomienia imoje już dziś oferuje mnóstwo usprawnień i nowoczesnych rozwiązań, a to nie koniec, ponieważ aplikacja jest na bieżąco rozwijana.

Więcej informacji o działalności aplikacji i cenniku znajdziesz na stronie: powiadomienia.imoje.pl.

 

Artykuł powstał we współpracy z powiadomienia.imoje.pl