Jedna ładowarka do trzech urządzeń? W końcu na rynku pojawi się mata ładująca Samsung Trio

Dodane: 07.09.2020

Agata Ruszkowska

Udostępnij:

Już od kilku dobrych lat korzystamy z ładowarek indukcyjnych do smartfonów, ale do tej pory żaden z producentów nie zdecydował się na rozwiązanie, które pozwoliłoby na ładowanie całej rodziny urządzeń. Dopiero Samsung wyszedł naprzeciw tej potrzebie i podczas IFA 2020 pokazał swoją matę indukcyjną.
Częstego ładowania wymagają dziś już nie tylko nasze smartfony, ale także bezprzewodowe słuchawki i smartwatche. Zasilanie każdego z tych urządzeń osobno z pewnością nie jest wygodne, o czym z pewnością przekonali się posiadacze wszystkich wymienionych gadżetów. Jednak w końcu jeden z technologicznych gigantów zdecydował się zaprezentować specjalną ładowarkę indukcyjną, dzięki której nie będziemy musieli regularnie śledzić poziomu energii na każdym urządzeniu, bo wystarczy, że położymy je obok siebie na specjalnej macie ładującej.

O dziwo producentem tej technologii nie jest Apple, które już jakiś czas temu ogłosiło, że stworzy ładowarkę indukcyjną Air Power. Plany marki skończyły się w tym wypadku jedynie na zapowiedziach podczas konferencji prasowej, a za produkcję podobnego sprzętu wziął się Samsung. Ich produkt Samsung Wireless Charger Trio to specjalna mata (i następca Wireless Charger Duo), na której można razem położyć smartfona, zegarek, a także słuchawki. Co więcej, do potrójnej ładowarki podobno będzie można podłączyć najnowszy tablet Galaxy Tab A7, co daje możliwość naładowania czwartego urządzenia.

Nie znamy jeszcze dokładnych parametrów urządzenia, ale przypuszcza się, że ładowarka zaoferuje moc na poziomie do 15 W i będzie kosztować ok 99 euro (437 zł). Premiera Samsung Wireless Charger Trio zbiegnie się prawdopodobnie z debiutem składanego smartfona Galaxy Z Fold 2, który ma pojawić się na rynku w tym miesiącu.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem