Jeśli chodzi Ci po głowie jakaś idea, to każdego dnia poświęć 30 min na jej rozwój – Tomasz Plata

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Jeśli chodzi Ci po głowie jakaś idea, to każdego dnia poświęć 30 min na jej rozwój – Tomasz Plata

Udostępnij:

W ramach cyklu Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS zrealizowaliśmy wywiad z Tomaszem Platą, który po 20 latach pracy w radiu i telewizji postawił na startup: platformę Autenti do podpisywania i autoryzowania dokumentów online. Pytamy go między innymi o to, jak dobrze przygotować się do prowadzenia własnego biznesu i co w prowadzeniu startupu jest najtrudniejsze.

– Dzisiaj wiele osób, szczególnie tych pracujących w korporacjach, pyta mnie, jak zacząć. Zawsze odpowiadam, że najlepiej pracować w jakiejś organizacji i z pożytkiem wykorzystywać dodatkowe godziny po pracy. Doba jest długa, są też weekendy. Można je spędzać w miły sposób, ale można też coś fajnego zrobić. Więc przyszły startuperze, jeśli chodzi Ci po głowie jakaś idea, to każdego dnia poświęć 30 min na jej rozwój. Rób to systematycznie, by przekonać się, czy ten pomysł jest dobry. Jedno z drugim nie musi ze sobą konkurować. Mogę być dobry w pracy między 9 a 17 i z pasją rozwijać coś poza godzinami – mówi w naszej rozmowie Tomasz Plata.

W naszej rozmowie Tomasz Plata udziela praktycznych rad przyszłym przedsiębiorcom. Radzi jak stawiać pierwsze kroki w budowaniu własnego startupu,mówi również o trudnych momentach, jakie czekają każdego młodego przedsiębiorcę.

– Wszystko to co zaplanujesz i odłożysz jako materiał, który ma Cię przygotować do tego, żeby być przedsiębiorcą pomnóż razy dwa, a najlepiej razy trzy. Jeśli założyłeś, że wystarczy Ci 20 tys. złotych, to pomnóż to razy dwa. Jeśli uważasz, że zrealizujesz swój projekt w sześć miesięcy, to załóż kolejne sześć dla Twojego własnego bezpieczeństwa, bo życie zaskakuje – tłumaczy Plata.

Na początku kwietnia odbędzie się kolejny odcinek z cyklu Strefa Zarządzania Uniwersytetu SWPS, w którym Marta Wujek będzie rozmawiać z Piotrem Boulange z WeWork. Już niebawem podamy więcej szczegółów na temat tej rozmowy, na którą już teraz serdecznie Was zapraszamy.