Jeszcze zdążysz na Poznań Startup Weekend

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Nie napisałeś ani linijki kodu programistycznego w życiu – nie szkodzi, też możesz robić biznes internetowy. Już za tydzień poznaj innych, którzy napisali, stwórzcie zespół i zawalczcie wspólnie o marzenia. Ostatnie miejsca czekają jeszcze na chętnych, którzy chcieliby spróbować…

Nie napisałeś ani linijki kodu programistycznego w życiu – nie szkodzi, też możesz robić biznes internetowy. Już za kilka dni poznaj innych, którzy napisali, stwórzcie zespół i zawalczcie wspólnie o marzenia. Ostatnie miejsca czekają jeszcze na chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił podczas Poznań Startup Weekendu w dniach 7-9 października, organizowanego przez Fundację Kauffmana i SpeedUp Venture Capital Group oraz LMS Invest. Można się zgłaszać pojedynczo lub całymi zespołami.

Atmosfera kreatywności, mega garażowo i offowo! Tak właśnie będzie podczas Poznań Startup Weekendu. Takiej imprezy nie było jeszcze w Polsce. Na te trzy dni Poznań stanie się stolicą kreatywnej myśli nowo technologicznej na kształt najlepszych światowych praktyk i imprez odbywających się np. w Berlinie, europejskiej stolicy ruchu startupowego.

Każdy zespół, po ciężkiej pracy nad swoim pomysłem, będzie miał 3 min, podczas których zaprezentuje swoją koncepcję biznesu nowo technologicznego przed jury i pozostałymi uczestnikami spotkania. Warto to zrobić dobrze, ponieważ gdy spojrzeć na członków Jury i mentorów, na Sali będzie zgromadzony pokaźny kapitał, który pozwoliłby na wystartowanie wszystkich tych pomysłów w realnym biznesie, gdyby tylko okazały się genialne.

Organizatorzy postarali się, aby impreza miała obiektywny wymiar i wielką wartość dodaną dla uczestników. Jury Poznań Startup Weekend tworzą praktycy, przedstawiciele różnych funduszy venture oraz biznesów  internetowych, m.in.: Rafał Han – prezes HanBright (VC z Krakowa), Bartek Gola, partner SpeedUP VC, Michał Brański, założyciel o2, również inwestor, Krzysztof Kowalczyk – prezes HardGama (VC z Warszawy), Piotr Ratajczyk, Akademia Ekonomiczna Poznań, Wojciech Przyłęcki –  prezes INQBE, Marek Kapturkiewicz, InnovationNest (VC z Krakowa), Radosław Tadajewski prezes Trinity Capital oraz Tomasz Czapliński prezes LMS Invest (VC z Poznania).  Wśród mentorów, którzy posłużą swoją wiedzą, podzielą się doświadczeniami i doradzą, będą m.in: Maciej Mazurek-blogger -zuch.blox.pl, grafik, Paweł Tkaczyk-blogger, autor książek, specjalista od marki i rywalizacji, Marcin Kaszyński-twórca oprogramowania, przedsiębiorca i nauczyciel, Marcin Jagodziński– blogger, przedsiębiorca, twórca butik.pl, blip.pl i innych, Zbigniew Sobiecki– weteran branży IT i telekomunikacyjnej, Marek Przystaś-przedsiebiorca, który działa aktywnie na rzecz zwiększenia produktywności, Michał Samojlik – przedsiębiorca i pomysłodawca, prowadzi MamStartup.pl, jeden z najpopularniejszych i opiniotwórczych tytułów w polskiej sieci na temat e-biznesu, Paweł Sołyga były pracownik Google, Gadu-Gadu a obecnie Allegro. Żeby spotkać tych wszystkich ludzi trzeba by było wydać dużo pieniędzy, a podczas Poznań Startup Weekendu dostępni będą na wyciągnięcie ręki. Pełna lista mentorów: http://poznan.startupweekend.org/mentors/

Jestem przekonany, że taki skład jury oraz mentorów gwarantuje uczestnikom dostęp do know-how wysokiej klasy i to na wielu poziomach. Na co dzień często konkurujemy ze sobą, a tutaj łączymy siły, by razem wspierać i budować polską przedsiębiorczość w zakresie nowych technologiimówi Bartek Gola, Partner SpeedUp i Prezes SpeedUp IQbator. Różne punkty widzenia, nieco odmienna specyfika działania i poglądy z pewnością pomogą pomysłodawcom zobaczyć swoje koncepcje przez inny, nowy pryzmat – dodaje.

Oprócz Jury praktyków zostało powołane także jury mediów, które będzie wybierać najbardziej medialną koncepcję nowego biznesu. W planie jest także głosowanie przez samych uczestników Poznań Startup Weekendu w kategorii „nagroda publiczności”.

Zanim jednak jedno i drugie jury będzie miało dużo pracy, uczestnicy Poznań Startup Weekendu będą mogli skorzystać także z wielu atrakcji. Jedną z nich jest niewątpliwie wykład znanej w Europie i nie tylko Arlette Bentzen, Chief Happinness Officer, która prowadzi projekt „The Happines at Work” (w Polsce będzie po raz pierwszy). Prezentacja Arlette podczas Poznań Startup Weekend pokaże uczestnikom dlaczego szczęście w pracy jest takie ważne i jak je osiągnąć. Wszystko zostanie przedstawione w dynamiczny, zabawny sposób. Ponad to na uczestników czekają jeszcze wystąpienia m.in:

  • Pawła Tkaczyka – „Zagraj w to jeszcze raz, Sam”, czyli jak angażować użytkowników w nowy serwis za pomocą rywalizacji,
  • Alex Barszczewski podzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie komunikacji międzyludzkiej, negocjacji, sprzedaży, argumentacji, budowania zespołów i wszelkich trudności z tym związanych,
  • Dawid Wiener przedstawi klucz do dobrego samopoczucia:  „Make Your Brain Happy. Czyli kilka zasad jak utrzymać Twój mózg w doskonałym nastroju (i formie)”.

Do dyspozycji uczestników będzie także kącik relaksacyjny przygotowany przez HP Polska. Na kanapach i pufach będzie można chwilę odpocząć i zebrać siły. Słabnących na nogi postawią:

  • FITteam (fitness pobudzający pracę mózgu), krótkie cykliczne ćwiczenia dla chętnych,
  • Chłopaki z „Mam talent” (The Brisman Crew )będą robić niewiarygodna kawę, realizując prośby uczestników ad. tego co ma na niej być napisane,
  • a dla najbardziej opornych – Red Bull.

Mama jednego z uczestników zgłosiła się, tak!, do robienia kanapek na śniadanie dla wszystkich. Dodatkowo pani Jola zaserwuje w sobotę deser w postaci naleśników, a w niedzielę pierogi!

źródło: informacja prasowa