JOJO Mobile Polska zdobywcą głównej nagrody dla innowacyjnego projektu w konkursie PARP

jojo mobile polska zdobywca glownej nagrody dla innowacyjnego projektu w konkursie parp
Udostępnij:
Studio developerskie z Wrocławia – JOJO Mobile Polska – zostało nagrodzone przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach V Europejskiego Kongresu Gospodarczego w kategorii „Innowacyjny Projekt – Wschodząca Gwiazda”.

Studio developerskie z Wrocławia – JOJO Mobile Polska – zostało nagrodzone przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach V Europejskiego Kongresu Gospodarczego w kategorii „Innowacyjny Projekt – Wschodząca Gwiazda”. Spółka otrzymała nagrodę jako beneficjent działania 3.1 PO IG za projekt „Inkubacja technologii informacyjnych i komunikacyjnych”, którego celem było zbudowanie przedsiębiorstwa dostarczającego globalne produkty i usługi mobilne w oparciu o platformę Windows Phone oraz pozostałe systemy operacyjne.

W tegorocznej edycji konkursu, poza kryterium innowacyjności, oceniane były także aspekty współpracy przy realizacji projektów, zgodnie z hasłem przewodnim PARP na 2013 rok, czyli „Współpraca – to się opłaca!”. Ideą konkursu jest popularyzacja nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w biznesie oraz efektywnego wykorzystania środków unijnych, w tym promowanie nowatorskich projektów, realizowanych przez beneficjentów PARP. Celem konkursu jest także zachęcenie firm, szczególnie z sektora MSP, do wdrażania nowych rozwiązań, w szczególności dotyczących kwestii o znaczeniu społecznym.

Nagrodzony projekt „Inkubacja technologii informacyjnych i komunikacyjnych” został zrealizowany z sukcesem. Marka JOJO Mobile Polska zauważalna jest na całym świecie, a kompetencje spółki zostały potwierdzone podpisaniem umów partnerskich o współpracy z firmami Microsoft oraz Nokia.

Trzy lata temu w kilkuosobowym zespole zaczynaliśmy tworzyć oprogramowanie na niszową wówczas platformę. Nie było to jednak przeszkodą w uplasowaniu się w czołówce wiodących developerów na rynku Windows Phone. Dziś zgłaszają się do nas prestiżowi Klienci, którym oferujemy kompleksową obecność na platformach mobilnych. Przyznana nagroda motywuje nas do kolejnych wysiłków – mówi Bartłomiej Lozia, Prezes Zarządu w JOJO Mobile Polska.

JOJO Mobile Polska to spółka należąca do portfela inwestycyjnego IQ Partners. Działając jako Mobile Software House specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu aplikacji na platformy Windows Phone, Windows 8, iOS oraz Android. Dziś dostarcza rozwiązania mobilne na czołowe platformy dla większości marek w Polsce, takich jak Agora SA, Grupa Polskapresse i Polskie Radio. Usługi JOJO Mobile Polska stają się coraz popularniejsze także za granicą. W styczniu 2013 roku spółka dołączyła do Creativro, klastra wrocławskich firm i instytucji reprezentujących branżę kreatywną i nowe media.

źródło: informacja prasowa