JustFamily – rodzina na swoim

Dodane: 25.09.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Prywatność, zaufany krąg odbiorców i intuicyjny interfejs – tymi trzema maksymami kierowali się twórcy startupu mobilnego JustFamily. Startup powstał w styczniu zeszłego roku i po prawie dwóch latach otrzymał 1,25 milionów dolarów dofinansowania.

Dbanie o prywatność, zaufany krąg odbiorców i intuicyjny interfejs – tymi trzema maksymami prawdopodobnie kierowali się twórcy JustFamily. Startup powstał w styczniu zeszłego roku i po prawie dwóch latach istnienia jego twórcy otrzymali 1,25 milionów dolarów dofinansowania. Dzięki JustFamily możemy dzielić się wspomnieniami i ważnymi chwilami z rodziną.

Jedną z opcji korzystania z JustFamily jest prowadzenie dziennika aktywności naszej rodziny. Możemy dodawać posty, zdjęcia oraz filmy video. Z przesłanych czy właśnie zrobionych zdjęć możemy utworzyć kolaż, jako swoistą pamiątkę z ważnego wydarzenia. Ciekawą informacją jest to, że wszystkie aktualizacje udostępniane są wyłącznie naszej rodzinie, dlatego swobodnie możemy dzielić się swoją prywatnością. Twórcy startupu swój produkt kierują również do osób starszych, którzy dzięki intuicyjnemu interfejsowi mogą w łatwy sposób przesyłać zeskanowane zdjęcia, odpowiadać na posty czy sukcesywnie tworzyć drzewo genealogiczne. Całą naszą rodzinę możemy zaprosić bezpośrednio z aplikacji mobilnej wysyłając zaproszenie smsem bądź e-mailem.

Rejestrując się w serwisie odniosłem wrażenie, że interfejs przypomina ten z Facebooka. Po prawej stronie mamy prostą nawigację a po zalogowaniu od razu rzuca nam się w oczy miejsce na podzielenie się cyfrowymi pamiątkami rodzinnymi. Wszystkie przesłane do JustFamily materiały graficzne są przechowywane dzięki chmurze Amazon Web Services.

JustFamily jest dostępny jako aplikacja webowa oraz mobilna na system iOS. Jednym z pomysłodawców startupu jest seryjny przedsiębiorca Nate Quigley. Twórcy startupu otrzymali dofinansowanie od Deseret Digital Media i Jareda Stone’a, dyrektora zarządzającego Northgate Capital.

źrodło: techcocktail.com, deseretnews.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem