Jutro Medical pozyskuje 6,2 mln zł na budowę przychodni przyszłości

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Jutro Medical pozyskuje 6,2 mln zł na budowę przychodni przyszłości

Udostępnij:

Pomoc medyczna w jeden dzień, konsultacje, recepty i zwolnienia dostępne w aplikacji i nowoczesna przychodnia na warszawskim Żoliborzu, a wszystko dostępne na NFZ. To właśnie oferuje dziś pacjentom polski startup Jutro Medical. Spółka właśnie pozyskała od inwestorów 6,2 mln zł na budowę przychodni jutra dostępnej dla wszystkich pacjentów.

Jutro Medical to polski startup, który rozwija przychodnię przyszłości. Łączy w sobie telemedycynę z nowoczesnym punktem podstawowej opieki zdrowotnej. Oferuje pacjentom zdalne konsultacje, e-skierowania, e-zwolnienia i e-recepty bezpośrednio w aplikacji mobilnej. 90% konsultacji lekarskich odbywa się w całości online. Jutro Medical to jednak także nowoczesna przychodnia, zlokalizowana na warszawskim Żoliborzu, w której pacjenci mogą odbyć wizytę lekarską lub konieczne badania.

Co ważne, Jutro Medical oferuje świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Przychodnia jest więc dostępna dla wszystkich pacjentów objętych państwowym ubezpieczeniem zdrowotnym, bez konieczności opłacania dodatkowych abonamentów.

Jutro Medical zawsze pomaga pacjentom w dniu zgłoszenia, a średnia ocen po konsultacji to 4,8/5. Dla porównania, według danych CBOS, 58% Polaków deklaruje niezadowolenie z opieki zdrowotnej. Jeszcze przed rozmową z lekarzem, pacjenci wykonują w aplikacji mobilnej wstępny wywiad, w którym opisują swoje dolegliwości. Dzięki temu lekarze już na początku są lepiej poinformowani o stanie zdrowia i problemach pacjenta. Wiedzą więc, czego szukać.

Startup zautomatyzował też pracę lekarzy w zakresie wypełniania dokumentacji medycznej, a także m.in. wystawiania recept. Dzięki temu odzyskują oni znaczącą część czasu traconego na biurokrację i mogą w dużo większym stopniu poświęcić go pacjentom.

Założycielem Jutro Medical jest Adam Janczewski, młody polski przedsiębiorca. W wieku 19 lat stworzył aplikację SaveMyTime, pozwalającą na rejestrowanie czasu poświęcanego na poszczególne zadania i eliminację złych nawyków. W sumie pobrało ją ponad pół miliona użytkowników. Adam był też związany z Grupą Absolwent.pl w ramach której zbudował aplikację Kiwi Jobs, przejętą następnie przez OLX.

– Pomysł na Jutro Medical pojawił się w mojej głowie po moich własnych doświadczeniach ze służbą zdrowia. Naocznie widziałem zmęczenie lekarzy i pracowników medycznych, których wręcz przytłaczała biurokracja. Zacząłem się zastanawiać, w jaki sposób można ją ograniczyć, by pozwolić lekarzom skupić się na najważniejszym, czyli pomocy pacjentom. Postanowiłem podejść do tego w sposób, który znam najlepiej, wykorzystując technologię, by zautomatyzować najbardziej powtarzalne zadania, które zajmują czas medyków. Jutro Medical usprawnia także komunikację pacjentów z lekarzami, dając dostęp do przychodni w smartfonie – mówi Adam Janczewski, CEO i założyciel Jutro Medical.

Jutro Medical pozyskał od inwestorów w sumie 6,2 mln zł. W rundzie inwestycyjnej wziął udział syndykat aniołów biznesu, któremu przewodzi fundusz Kogito Ventures. W gronie inwestorów prywatnych znaleźli się m.in. Maciej Zużałek, Maciej Noga, Chris Guzowski i Marcin Tchórzewski. Już po rundzie inwestycyjnej spółkę zdecydowały się wesprzeć także niemiecki fundusz Rheingau Founders, a także polskie Inovo Venture Partners i Market One Capital.

Pozyskane środki pomogą w budowie modelowej przychodni przyszłości, w której pacjent nie będzie stał w kolejkach, a lekarz będzie mieć dostęp do najnowszych technologii diagnostycznych. Jutro Medical planuje uruchomić pierwszą w Polsce przychodnię obsługującą pacjentów na NFZ przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

– Jesteśmy wciąż w początkowej fazie, ale widzimy, że nasze podejście szczególnie sprawdza się teraz, w czasie pandemii koronawirusa. Z jednej strony, pacjenci preferują w pierwszej kolejności zdalny kontakt z lekarzami. Z drugiej, służba zdrowia została wystawiona na ciężką próbę. Jutro Medical może pomóc w jednym i drugim przypadku. Chcemy udowodnić, że dzięki technologii każdy pacjent może otrzymać opiekę medyczną na najwyższym poziomie – mówi Adam Janczewski.

– Jutro Medical było pierwszym przypadkiem, kiedy zdecydowaliśmy się na inwestycję na tak wczesnym etapie – jeszcze przed powstaniem produktu. Przekonała nas ambitna wizja wykorzystania technologii dla usprawnienia działania tak ważnej dziedziny, jaką jest ochrona zdrowia, ale przede wszystkim sprawność operacyjna, dojrzałość procesowa i szybkie tempo działania Adama i jego zespołu, które były widoczne już podczas fundraisingu. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim nas obdarzył zapraszając nas do spółki – mówi Wojciech Niesyto, partner w Kogito Ventures.

– Przyszłość opieki zdrowotnej to usługi zintegrowane pionowo. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania takie jak Jutro Medical przyczynią się do rozwoju cyfrowych narzędzi i aplikacji dla lekarzy oraz pacjentów i w konsekwencji podniosą poziom jakość świadczeń zdrowotnych. Technologia pomaga w zwiększeniu efektywności pracy przychodni, zapewnia lepszą obsługę pacjentów, a przy tym obniża koszty świadczenia usług medycznych. Jutro Medical dowiodło, że to podejście działa już po kilku miesiącach działalności. Tempo w jakim się rozwija jest niedoścignione – mówi Johann Reich, partner w Rheingau Founders.