Już 17 listopada odbędzie się finał akcji Jutronauci Gazety Wyborczej

Dodane: 13.11.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Jak wygląda wnętrze stacji kosmicznej? Jak przebiega rozmowa z robotem? Co to jest creative coding? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie podczas wydarzenia Jutronauci. Finał drugiej edycji projektu Gazety Wyborczej odbędzie się 17 listopada 2018 roku w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

W sobotę, 17 listopada 2018 roku nowo otwarty budynek Butelkownia Centrum Praskiego Koneser opanują Jutronauci. Kim są? To ludzie z wizją i ciekawymi pomysłami, kreatywni twórcy – przedstawiciele świata nauki i biznesu, którzy na co dzień szukają rozwiązań problemów jutra, wynikających z dynamicznego rozwoju technologii i jego wpływu na naszą rzeczywistość.

W ramach wydarzenia Jutronauci będzie można nie tylko zobaczyć kosmiczne instalacje („Mars 2030”) i poznać sztukę przyszłości (m.in. stworzoną z zastosowaniem creative coding), ale także doświadczyć wirtualnej rzeczywistości, wziąć udział w warsztatach przygotowanych specjalnie dla dzieci (budowanie LEGOrobota czy oparte o fotografikę zajęcia kreatywne), a przede wszystkim poznać i posłuchać prelegentów, których wiedza i pomysły zaskakują i inspirują. Podczas rozmów redaktorów Gazety Wyborczej z ekspertami i Jutronautami uczestnicy wydarzenia usłyszą ciekawostki o eksploracji kosmosu, społecznych i klimatycznych wyzwaniach przyszłości, koegzystencji ludzi i robotów oraz o sztuce i medycynie jutra.

Gośćmi wydarzenia będą także uczestnicy i mentorzy konkursu stypendialnego Bilet za horyzont, którego rozstrzygnięcie nastąpi właśnie 17 listopada br. Konkurs już od pierwszej edycji projektu Jutronauci jest jego osią, pozwalając na wspieranie młodych innowacyjnych twórców – przyszłych Jutronautów w ich dalszym rozwoju. Dbają o to mentorzy, którymi w tym roku byli Sebastian Kulczyk (biznes), Piotr Voelkel (biznes/design), Artur B. Chmielewski (astronautyka/biznes), Mikołaj Stroiński (biznes/muzyka), Agnieszka Labus (architektura/społeczeństwo), Dariusz Jemielniak (nauka/zarządzanie wysokimi technologiami).

Rozmowy i prezentacje podczas finału II edycji Jutronautów potrwają od 10.00 do 15.00. Wydarzenie poprowadzą: Kamila Kalińczak – redaktor naczelna Instytutu Dobrego Życia, projektu Wysokich Obcasów i Vadim Makarenko – szef projektów BiQdata i Sonar Gazety Wyborczej.

Wydarzenie Jutronauci jest otwarte dla publiczności – wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja. Organizatorzy zapraszają dużych i małych miłośników nowoczesnych technologii i inteligentnych rozwiązań problemów jutra. Dzieci będą mogły konstruować robota z klocków LEGO, a także wziąć udział w autorskich warsztatach kreatywnych nagradzanego w polskich i międzynarodowych konkursach fotografa, architekta i pilota, Kacpra Kowalskiego.

Odbywający się 17 listopada br. finał Jutronautów zamknie drugą edycję projektu, który tworzył zespół redakcyjny Gazety Wyborczej we współpracy z Kulczyk Investments. Partnerem medialnym projektu jest Radio TOK FM.

Partnerzy wydarzenia: THINKTANK, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT), Uczelnia Łazarskiego, Wolves Summit, Warsaw Business Youth, Youth Business Poland, Creative Coding, Brain Embassy i Koźmiński Business Club, PocketBook, Publio.pl oraz Koneser.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem