Już jutro konferencja Apple. Jakich informacji możemy się spodziewać?

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Już jutro konferencja Apple. Jakich informacji możemy się spodziewać?

Udostępnij:

Fani marki już nie mogą się doczekać informacji na temat nowych produktów Apple. O planowanych premierach dowiemy się już 15 września o godzinie 19:00 podczas konferencji, która odbędzie się w formie online.

Tegoroczny Apple Event z pewnością będzie wyjątkowy – pierwszy raz przestrzeń Steve Jobs Theater nie wypełni publiczność. Całe wydarzenie będzie transmitowane online o godzinie 19:00, kiedy to mamy dostać oficjalne informacje o premierach produktowych marki Apple. Czego możemy się spodziewać?

Render - Svetapple.sk

Render – svetaaaple.sk

Większość fanów marki z pewnością czeka na wieści na temat nowego modelu smartfona od Apple. Oficjalny komunikat dotyczący wyczekiwanego modelu iPhone’a 12 ma się pojawić już wkrótce. Producent od dawna zapowiada aż cztery nowe modele. Będą to dwa tańsze smartfony – iPhone (12 5,4 cala) i iPhone 12 Max (6,1 cala), a także dwa droższe warianty – iPhone 12 Pro (6,1 cala) i iPhone 12 Pro Max (6,7 cala). Wszystkie te modele mają być wyposażone w moduł 5G, ekrany wykonane w technologii OLED i w 120 Hz w wariantach Pro.

Nie jest jednak pewne, czy głoszenie tych informacji nastąpi jutro – plotki głoszą, że bardziej prawdopodobna jest dodatkowa konferencja planowana przez Apple na październik.

Render – svetaaaple.sk

Poza smartfonami Apple szykuje premierę odświeżonego iPada Air, który będzie miał nową obudowę. Nowy tablet będzie charakteryzował się wzornictwem wyraźnie zbliżonym do iPada Pro, co oznacza smukłe ramki, brak zaokrąglonych boków, a także brak przycisku home pod ekranem. Pojawi się funkcja Touch ID, która będzie być zintegrowana z przyciskiem zasilania.
Z pewnością gratką będzie też informacja o nowych Apple Watchach – gigant technologiczny szykuje dwie premiery modeli Apple Watch series 6 i Apple Watch SE. Pierwszy wymieniony to flagowy model topowy model inastępca zeszłorocznego series 5. Wersja SE natomiast zastąpi starego Apple Watcha z serii 3 – będzie dużo bardziej przystępna cenowo, ale bardziej okrojona pod względem niektórych funkcji (m.in. nie będzie oferował funkcji EKG i Always on Display).

W kuluarach mówi się, że podczas konferencji mogą paść także informacje na temat nowego modelu słuchawek nausznych (pod marką Beats), nowej wersji głośnika HomePod i nowej generacji przystawki Apple TV. Raczej pewne jest to, że dowiemy się czegoś o nowych wersjach systemu iOS (iOS 14, iPadOS 14, macOS Big Sur, watchOS 7 i tvOS 14).

Konferencja będzie można obejrzeć z każdego miejsca na świecie (i z każdego urządzenia) na YouTubie. Start – 19:00 – 15 września 2020.