Już niebawem pojawi się mobilna gra Harry Potter w rozszerzonej rzeczywistości

juz niebawem pojawi sie mobilna gra harry potter w rozszerzonej rzeczywistosci
Udostępnij:

Twórcy „Pokémon GO” szykują prawdziwą gratkę dla fanów Harry’ego Pottera – już wkrótce na rynku pojawi się mobilna gra o przygodach najsłynniejszego czarodzieja i do tego w rozszerzonej rzeczywistości.

Pewnie wielu z Was kojarzy słynną grę „Pokémon GO”, która szturmem weszła na nasz rynek. Co prawda, równie szybko słuch o niej zaginął, lecz trzeba przyznać jej to, że była jedną z pierwszych popularniejszych gier mobilnych z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości.

Teraz twórcy „Pokémon GO” pracują nad grą “Harry Potter: Wizards Unite”, która również będzie oparta na AR. W internecie pojawił się już nawet pierwszy zwiastun oraz screeny z gry.

„Harry Potter: Wizards Unite” będzie miała schemat podobny do gry „Pokémon GO”, z tą różnicą, że gracze będą “znajdować” się w świecie czarodziejów. Użytkownicy gry będą mieli za zadanie przemierzać przestrzenie miejskie celem odkrywania magicznych elementów bądź legendarnych bestii. Gracze będą mieli również możliwość wchodzenia w interakcje z innymi osobami.

Na tę chwilę nieznana jest data oficjalnego wejścia na rynek gry. Wiadomo jedynie, że będzie ona dostępna w sklepie Google Play.