Już za miesiąc wyjątkowa i bezpłatna konferencja dla startupów. Ruszyły zapisy na Venture Day w Gdańsku

Dodane: 19.10.2017

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Naukowcy, ekonomiści oraz uznani przedsiębiorcy twierdzą, że receptą na sukces jest połączenie świata nauki i biznesu. Tym bardziej cieszy to, że właśnie rozpoczęły się zapisy na Venture Day, podczas którego uczestnicy porozmawiają o wsparciu innowacji w sektorze morskim i opiece zdrowotnej.

fot. materiały prasowe

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Pomorski Klaster ICT Interizon organizuje konferencję, podczas której startupy spotkają się z inwestorami i biznesem. Uczestnicy wydarzenia porozmawiają o wsparciu projektów naukowych i rozwoju innowacji w sektorze morskim czy opiece zdrowotnej. Venture Day odbędzie się 16 listopada na Stadionie Energa Gdańsk. Partnerem konferencji jest Miasto Gdańsk, partnerami merytorycznymi SpeedUp Venture Capital Group i InvestGDA.

– Venture Day to okazja do spotkania w międzynarodowym gronie i rozmowa o obecnych relacjach polskiego środowiska naukowego z biznesem. Startupy i inwestorzy będą mieli sporo szans na wymianę kontaktów i nawiązania współpracy. Środowisko naukowe wciąż ma problem z komercjalizacją swoich projektów. Dlatego wydarzenia takie jak Venture Day są niezwykle potrzebne – mówi Magdalena Smolak, Startup Community Manager w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.

Organizatorzy Venture Day wzięli sobie za cel stworzenie unikalnej przestrzeni do wymiany informacji, dzielenia się doświadczeniami oraz budowania relacji. Do udziału w wydarzeniu zaproszono menedżerów, by razem ze startupami, przedstawicielami funduszy, korporacji i ośrodków badawczo-rozwojowych mogli porozmawiać na temat wsparcia i rozwoju innowacji w sektorach morskim i opieki zdrowotnej.

Dla startupów to szansa na pokazanie się gronu potencjalnych inwestorów, partnerów biznesowych. Do udziału zachęca także fakt, że uczestnictwo w konferencji dla startupów jest bezpłatne. W dodatku, 15 listopada najciekawsze projekty, wytypowane przez STARTER i fundusz inwestycyjny SpeedUp , wezmą udział w warsztatach w STARTERZE, dzięki którym przedsiębiorcy przygotują się do spotkań z inwestorami i zaistnienia na globalnym rynku.

Startupowcy, podczas wydarzenia, będą mogli także odbywać spotkania sam na sam w formule “biznesowych randek” z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych czy korporacji. 

Venture Day daje także okazję inwestorom na poznanie najważniejszych polskich innowacji z branży morsko-logistycznej czy Digital Healthcare. Ci, którzy nabędą wejściówkę typu „Executive” otrzymają szczegółowe informacje o uczestniczących startupach i będą mogli wziąć udział w spotkaniach z nimi sam na sam. Czekają na nich także prelekcje międzynarodowych ekspertów w ramach dwóch ścieżek tematycznych: morsko-logistycznej i Digital Healthcare.

fot. materiały prasowe

Malik Zeniti, posiadający 25-letnie doświadczenie w branży, opowie o luksemburskich innowacjach. Uczestnicy wydarzenia będą mieli także okazję wysłuchać wystąpienia Inacio Golebskiego, który od 1982 pracuje w branży morskiej, realizując projekty w Norwegii czy Rio de Janeiro. Na Venture Day podzieli się tajnikami pracy w różnych rejonach świata. 

Podczas ścieżki Digital Healthcare Sergio Ferreira – koordynator projektu Innolabs (Horyzont 2020) realizowanego przez 8 partnerów z Europy, w tym także przez Pomorski Klaster ICT Interizon, przedstawi raport dotyczący wyzwań związanych z opieką zdrowotną i innowacyjnością w zakresie e-Health. Organizatorzy zaprezentują także projekty spółek posiadających przełomowe rozwiązania w zakresie Digital Healthcare, doceniane na arenie międzynarodowej. 

Wybitny ekspert – dr. Hing Kin Chana – w oparciu o swoje ponad 30 letnie doświadczenie – opowie o wyzwaniach sektora e-zdrowie vs współpraca z korporacjami. W tej części konferencji pojawi się także gość specjalny, którego nazwisko organizatorzy ujawnią niebawem. 

– Cieszę się, że Venture Day doczekał się swojej piątej edycji. Mamy przyjemność – jako największy polski klaster ICT – Interizon – także w tym roku włączyć się w organizowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Wyjątkowego, gdyż stojącego na fundamentach przede wszystkim rzetelnie przygotowanych spotkań innowatorów z inwestorami. Wyjątkowego także dlatego, że co roku przynosi uczestnikom konkretne efekty (współpracę z korporacjami, wejścia kapitałowe) – przekonuje Izabela Disterheft, Prezes Zarządu Interizon – Pomorski Klaster ICT.

Szczegółowe informacje i zapisy na wydarzenie dostępne są na stronie: www.ventureday.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla startupów. Organizatorami Venture Day są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Pomorski Klaster ICT Interizon. Partnerem: Miasto Gdańsk. Patronat honorowy Marszałka Województwa Pomorskiego Patronami medialnymi wydarzenia są: trójmiasto.pl, Radio Gdańsk, gdansk.pl, MamStartup, badania.net, gospodarkamorska.pl, Namiary na morze i handel.