Karol Król udziałowcem ArteMis

Dodane: 05.11.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Do zespołu agencji kreatywnej ArteMis dołączył ekspert w obszarze innowacji Karol Król, jako Chief Innovation Ofiicer oraz udziałowiec spółki.

W agencji Karol Król będzie odpowiedzialny za strategię dla kluczowych klientów biznesowych, rozwój i wprowadzanie innowacyjnych produktów oraz przeprowadzanie firm przez proces transformacji cyfrowej. Dodatkowo nowy dział „Innovation” będzie odpowiedzialny za obsługę branży nowych technologii – fintech, crowdfunding oraz blockchain. To cele ArteMis, która przez podejmowanie kolejnych wyzwań dąży do stałego wsparcia rozwoju klientów w ich drodze do innowacji i transformacji.

Karol Król jest jednym z twórców ekosystemu alternatywnych finansów w Europie. Wykłada i doradza w zakresie fintech/insurtech, alternatywnych finansów, crowdsourcingu i zajmuje się organizacją finansowania dla przedsiębiorstw we wczesnych fazach rozwoju. Jest autorem książki „Crowdfunding. Od pomysłu do biznesu, dzięki społeczności”, licznych publikacji branżowych i organizatorem cyklu konferencji „Innowacje w finansowaniu MMŚP”. Konsultant wielu firm i instytucji sektora publicznego, doradzał ponad 180 autorom kampanii crowdfunding oraz ICO. Współpracuje ze startupami, liderami branż fintech i sharing economy, a także klientami korporacyjnymi. Jest współzałożycielem fundacji Centrum Gospodarki Społecznościowej, wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu oraz członkiem Global Alternative Finance Leadership Board Uniwersytetu Cambridge. Jako mentor wspiera Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, społeczność Polska Innowacyjna i współpracuje z kilkoma organizacjami pozarządowymi.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem