Karol Sadaj, country manager Revolut Polska, odchodzi ze stanowiska

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Karol Sadaj, country manager Revolut Polska, odchodzi ze stanowiska

Udostępnij:

Revolut szuka nowego managera w Polsce. Przez ostatnie dwa lata stanowisko to obejmował Karol Sadaj, który właśnie postanowił opuścić firmę. 

Jak podał serwis cashless.pl Karol Sadaj postanowił pożegnac się z Revolut. Firma szuka już odpowiedniej osoby na jego miejsce. Od kandydatów oczekuje minimum 10-letniego doświadczenia w branży. 

– Po ponad 2 latach pracy w firmie, Karol zdecydował, że podąży za kolejnym zawodowym wyzwaniem. Karol zarządzał naszym biznesem w Polsce od chwili, gdy mieliśmy 30 tysięcy użytkowników, do momentu gdy Revolut wybrało ponad milion klientów. Dziękujemy za wkład w rozwój polskiego biznesu i życzymy dalszych sukcesów – powiedziała dla cashless.pl Irina Nicoleta Dragomir, global head of growth w Revolut.

Czym zajmie się teraz Karol Sadaj?

Sadaj nie zdradził jeszcze, jakie są jego najbliższe plany, jednak według ustaleń serwisu ma on pozostać w obszarze fintech. Na początku roku Karol Sadaj mówił, że nie mamy w Polsce jeszcze fintechów, które operują globalnie, a coraz więcej takich powstaje na świecie. Jednak wierzy on w to, że przy liczbie inwestycji w fintechy, które mają być realizowane w regionie CEE, w tym w Polsce, będziemy w stanie dojść do skali światowej i pojawią się firmy, które będą walczyć nie tylko lokalnie, ale też globalnie. Według niego mamy bardzo dynamiczną scenę, która ma rozwiązania na światowym poziomie. Może Sadaj myśli o własnym fintechu?

– Dołączenie do Revolut było jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Obserwowanie, jak ten biznes rośnie z poziomu małego fintechu do pozycji lidera branży fintech w Europie było unikalnym doświadczeniem. Zawsze będę czuł się częścią sukcesu tej firmy i będę trzymał kciuki za realizację wizji globalnej super aplikacji finansowej! – powiedział cashless.pl Karol Sadaj.

Revolut

Revolut powstał w 2015 roku, jako usługa do wymiany walut. Dziś oferuje między innymi bezprowizyjny handel akcjami, ekspozycję na kryptowaluty, darowizny, sejfy Vault, funkcje do analizy i kontroli wydatków czy konta dla firm. Fintech z siedzibą w Londynie, zdobył ponad 13.000.000 klientów na świecie i zrealizował ponad 1 miliard transakcji wartych ponad 100 miliardów dolarów. Revolut obsługuje w Polsce ponad 1.000.000 klientów indywidualnych. 

Revolut znalazł się w tym roku na liście Rocket List najlepszych startupów, dla których warto pracować w 2020 roku. Fintech zatrudnia na świecie ponad 2000 osób, w 23 biurach, najwięcej spośród nich w Krakowie.