KielceCom tym razem o grach

kielcecom tym razem o grach
Udostępnij:
Już 30.05 zapraszamy na kolejne spotkanie kieleckiego barcampu KielceCom. Tym razem pod hasłem „Play” imprezę zdominuje temat gier. Wielu osobom tradycyjni gracze kojarzą się głównie z nastolatkami spędzającymi całe dnie przed konsolą, my pokażemy, że są one popularne w każdym przedziale wiekowym...

Już 30.05 zapraszamy na kolejne spotkanie kieleckiego barcampu KielceCom. Tym razem pod hasłem „Play” imprezę zdominuje temat gier. Wielu osobom tradycyjni gracze kojarzą się głównie z nastolatkami spędzającymi całe dnie przed konsolą, my pokażemy, że są one popularne w każdym przedziale wiekowym i mają różne oblicza.

A kogo zobaczymy w gronie prelegentów:

Marcin Borecki z PlaceChallenge opowie o grach miejskich. To nowy trend, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Marcin, będzie starał się odpowiedzieć na pytanie „Gry miejskie - hit czy mit"

Następny pojawi się Paweł Jarco ze Stick&Play z prezentacją "Share and Play, czyli gry w interaktywnych postach na Facebooku". Pokaże przykłady różnych gier, czym się one wyróżniają i jaki jest w nich potencjał.

Ci, którzy myślą o rozwoju swojego biznesu w obszarze gier, od Wojtka Pitury z InnoFund dowiedzą się gdzie mogą znaleźć na nie finansowanie. Wojtek Ozimek reprezentujący One2Tribe opowie jak przykuć uwagę innych przy użyciu gier i wystąpi z prezentacją pod tytułem "Rzecz o designie. Budowanie zaangażowania i społeczności za pomocą gier od 3000 p.n.e do dzisiaj".

Na koniec Jacek Jankowski z VP Games & Product w Hypnotized opowie o trendach na rynku gier i ich wykorzystaniu w marketingu. Przedstawi jakie zmiany przyniosła nam rewolucja związana z serwisami społecznościowymi i modą na grywalizację, a wszystko to w prezentacji pt. "Gra w social media, czyli marek polowanie i wciąganie w sidła.

Kielecki Park Technologiczny zgodził się udostępnić organizatorom barcampu swoją powierzchnię, tak aby nie ograniczyć tego spotkania tylko do wysłuchania prezentacji z tematyki gier. Przewidujemy kilka dodatkowych atrakcji. Kolejnym partnerem organizacyjnym jest firma VIZAO – multimedia dla biznesu, dzięki której będzie szansa pogrania, przetestowania ich sprzętu multimedialnego oraz specjalnie na tę okazję przygotowanej gry.

Po prezentacjach Paweł Jarco zainteresowanym udostępni komputery na których będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w kreatorze gier Stick&Play na którym stworzą własną grę i opublikują na Facebooku.

A co jeszcze w przygotowaliśmy? Firma All Play Kielce rozstawi telewizor i konsolę Playstation 3. Zapewni tez pokaz możliwości kontrolerów ruchowych Move, będzie kierownica do wyścigów i rozgrywki w Fifa 12. Będzie można sprawdzić najnowszą konsolę PSVita oraz trochę starszą PSP i Nintendo DSi.

Browar Kormoran zapewni aby nikt spragniony nie wyszedł od nas z imprezy.

źródło: informacja prasowa