Kielecki Park Technologiczny ogłosił konkurs na najlepszy pomysł na biznes!

Dodane: 03.04.2012

Mam Startup

Udostępnij:

Ruszył konkurs Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT), Wojewody Świętokrzyskiego – Pani Bożentyny Pałki-Koruby oraz Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan na najlepszy pomysł biznesowy. Jest on przeznaczony dla osób mających innowacyjny pomysł na biznes.

Ruszył konkurs Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT), Wojewody Świętokrzyskiego – Pani Bożentyny Pałki-Koruby oraz Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan na najlepszy pomysł biznesowy. Jest on przeznaczony dla osób mających innowacyjny pomysł na biznes. Zwycięzcy otrzymają trzyletni dostęp do infrastruktury biurowej w Inkubatorze Technologicznym KPT na preferencyjnych warunkach oraz pakiet usług szkoleniowych i doradczych wspierających rozwój biznesu o łącznej wartości do 30 tysięcy złotych.

Kielecki Park Technologiczny ogłosił konkurs dla osób mających pomysł na biznes – mogą 
w nim wziąć udział zarówno studenci, absolwenci, jak i pracownicy naukowi z całej Polski.

Chcemy wyłonić laureatów, którzy otrzymają od nas wsparcie w postaci bardzo preferencyjnych warunków najmu powierzchni w Inkubatorze Technologicznym. Chcemy również objąć laureatów parasolem ochronnym, opieką merytoryczną i doradczą” – informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać swój pomysł na biznes w postaci fiszki zgłoszeniowej – prezentując w niej pomysł na wymarzony biznes. Dzięki pomocy pracowników KPT oraz ekspertów młodzi ludzie ideę mogą zmienić w rzeczywistość. Wypełnione dokumenty należy przesłać na adres email: [email protected] lub pocztą tradycyjną: Kielecki Park Technologiczny ul. Olszewskiego 6, 25-663 Kielce, z dopiskiem „Konkurs na najlepszy pomysł na biznes”. Czas składania ofert mija 6 kwietnia 2012 r.

Wszystkie nadesłane propozycje zostaną ocenione. Nasi eksperci wybiorą 40 najlepszych pomysłów. Ich autorzy zostaną zaproszeni na bezpłatne szkolenia, podczas których będą mogli sprawdzić krok po kroku, co trzeba zrobić, żeby założyć firmę. Trenerzy podpowiedzą, jak tworzyć profesjonalny biznesplan. Pokażą możliwe źródła finansowania. Podczas kursu będzie można dowiedzieć się jak skutecznie reklamować firmę i chronić własne pomysły. Część warsztatów odbędzie się w Kielcach, ale drugi etap szkoleń zaplanowano w atrakcyjnej miejscowości wypoczynkowej. Co oznacza, że tworzymy wyjątkowe warunki do nauki.

Efektem warsztatów będzie stworzenie przez każdego z uczestników biznesplanu.

W przygotowaniu dokumentów będą mogli oni korzystać z indywidualnego wsparcia ekspertów. Biznesplany zostaną ocenione przez komisję złożoną z ekspertów. Autorzy trzech najlepszych otrzymają nagrody w postaci trzyletniego dostępu do infrastruktury biurowej w Inkubatorze Technologicznym KPT. Będą z niej mogli skorzystać na preferencyjnych warunkach. Otrzymają również pakiet usług szkoleniowych i doradczych wspierających rozwój biznesu o łącznej wartości do 30 tysięcy złotych. Autor najlepszego pomysłu dostanie również środki finansowe na rozpoczęcie swojej działalności. Fundatorem nagrody pieniężnej jest Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Wręczenie nagród nastąpi podczas Loży Młodego Biznesu w czerwcu br.

Organizatorem konkursu jest Kielecki Park Technologiczny, który jest miejscem stworzonym dla ludzi z ciekawym, innowacyjnym pomysłem na firmę. Pomagamy zarówno firmom 
w pierwszej fazie rozwoju, jak i już istniejącym przedsiębiorstwom. Oferujemy wynajem powierzchni biurowych, laboratoryjnych i produkcyjnych, konferencyjnych, szeroki zakres konsultacji i porad w każdej ważnej dla prowadzenia firmy dziedzinie.

Kielecki Park Technologiczny powstał, aby wspierać przedsiębiorczość innowacyjną. Chcemy ożywić nasz region i poprawić jego atrakcyjność inwestycyjną. 

„Naszą misją, misją KPT, jest stworzenie miejsca aktywności gospodarczej, gdzie przedsiębiorstwa otrzymają wsparcie na każdym etapie rozwoju: od idei, do samodzielnej ekspansji rynkowej, miejsca z dobrze wyposażoną i atrakcyjnie zlokalizowaną infrastrukturą oraz zespołem specjalistów służących wiedzą i doświadczeniem, a także profesjonalną, dostosowaną do potrzeb, opieką.”

Celem działalności Kieleckiego Parku Technologicznego jest ułatwianie i usprawnianie rozwoju innowacyjnych firm, które chcą rozwijać działalność, wykorzystując dostępne na rynku nowości technologiczne. Swoim lokatorom Park oferuje 4500 m2 powierzchni biurowej wraz ze specjalistycznym zapleczem IT. Już dziś funkcjonuje w nim 30 innowacyjnych firm. W ramach Centrum Technologicznego dla przedsiębiorców opierających swój rozwój o zaawansowane rozwiązania technologiczne oferujemy 12000 m2 świetnie przygotowanej powierzchni produkcyjnej, usługowej i laboratoryjnej. Jednym ze strategicznych obszarów działalności KPT jest wzmacnianie transferu technologii pomiędzy ośrodkami akademickimi a biznesem. Dlatego też Kielecki Park Technologiczny zaprasza do współpracy studentów, absolwentów, pracowników naukowych, przedsiębiorców z całej Polski i zza granicy.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są pod linkiem:http://www.technopark.kielce.pl/pl/projekty/akademia_mlodego_biznesu

Źródło: www.technopark.kielce.pl

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z programu pn. „Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”


[żeby powiększyć powyższy obrazek, kliknij tutaj]