Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej

Dodane: 16.11.2011

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Już 16 i 17 listopada 2011 r. Kielecki Park Technologiczny organizuje czwartą edycję Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej. Wydarzenie to cykl warsztatów, szkoleń i spotkań dla przedsiębiorczych studentów, absolwentów i pracowników naukowych oraz wszystkich tych, którzy szukają pomysłu...

Już 16 i 17 listopada 2011 r. Kielecki Park Technologiczny organizuje czwartą edycję Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej. Wydarzenie to cykl warsztatów, szkoleń i spotkań dla przedsiębiorczych studentów, absolwentów i pracowników naukowych oraz wszystkich tych, którzy szukają pomysłu na swoją przyszłość.

Dlaczego KDPA?

Ponieważ tutaj poznasz osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem, a już mogą pochwalić się sukcesami. Dowiesz się jak stawiać pierwsze kroki w biznesie, jak go rozwijać, a także jak przygotować się do spotkania z Aniołem biznesu. Dowiesz się, jak z sukcesem przeprowadzić rozmowę z Inwestorem i zachęcić go do ulokowania kapitału w Twój pomysł. Dzięki udziałowi w szkoleniach nauczysz się efektywnie promować swój biznes w Internecie. Co więcej, po zakończonym szkoleniu otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Program Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej jest bardzo atrakcyjny. Panele warsztatowo-szkoleniowe oraz spotkania ze studentami zaplanowaliśmy na dwa dni. Pierwszy dzień KDPA to uroczyste otwarcie infrastruktury Inkubatora Technologicznego połączone z konferencją inaugurującą. Drugi dzień to panele warsztatowo-szkoleniowe dla wszystkich, którzy zarejestrują się na zajęcia poprzez naszą stronę internetową. Warsztaty oraz spotkania przeprowadzą wybitni specjaliści w swojej branży, w tym między innymi: Ewa Ayton – Dyrektor ds. Kultury i Sztuki, British Council, Anna Tórz – Kierownik InQbatora Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego Fundacji UAM, Jacek Andrusiewicz – doświadczony praktyk i doradca finansowy, Wojciech Szapiel – współzałożyciel i Partner Zarządzający Polish Inwestment Fund i wielu innych. Wydarzeniem towarzyszącym KDPA będzie giełda kooperacyjna prezentująca potencjał regionalnych przedsiębiorców i uczelni wyższych, którzy mogą stać się Twoją inspiracją do założenia własnej firmy. Uczestnicy giełdy kooperacyjnej będą mogli przedstawić swoje usługi, a także znaleźć wśród studentów przyszłych pracowników. W giełdzie kooperacyjnej wezmą udział lokatorzy Kieleckiego Parku Technologicznego, którzy przenieśli swoje firmy do Inkubatora. Uczestnicy KDPA zapoznają się również z ofertą dla biznesu, jaką przedstawią między innymi przedstawiciele lokalnych oddziałów banków, inwestorów, itp.

Poprzednie edycje Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej odbywały się na kieleckich uczelniach wyższych i zawsze przyciągały wiele zainteresowanych osób, które poszukiwały pomocy w pierwszej fazie kariery zawodowej. Szkolenia i warsztaty, które organizowaliśmy, prowadzone były przez specjalistów, którzy z chęcią współpracowali z uczestnikami, niejednokrotnie jeszcze po zakończeniu zajęć. „Uczestniczyłam w Kieleckich Dniach Przedsiębiorczości Akademickiej w maju 2011 r. Szkolenia, w których wzięłam udział, były bardzo pomocne w mojej karierze. Chciałabym, aby zajęcia na uczelni wyglądały jak warsztaty podczas KDPA” – powiedziała jedna z uczestniczek Małgorzata Chmielewska, studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Wykorzystując doświadczenie z poprzednich lat, dołożyliśmy wszelkich starań, aby tegoroczne wydarzenie jak najbardziej odpowiadało na potrzeby środowiska akademickiego. W tym celu podjęliśmy współpracę z kieleckimi uczelniami wyższymi, m.in. Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Politechniką Świętokrzyską, a także organizacjami studenckimi takimi jak: Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości czy AIESEC, które czynnie włączyły się w organizację wydarzenia. Patronatem honorowym inicjatywę objął Prezydent Miasta Kielce oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Patronatem medialnym zaś wydarzenie objęły: Portal Innowacji, Internetowa Telewizja Kielce, Radio ESKA oraz Gazeta Wyborcza.

Tegoroczne Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej będą szczególne. Po raz pierwszy będą miały miejsce w nowo powstałym budynku Inkubatora Technologicznego Kieleckiego Parku Technologicznego. Podczas Kieleckich Dni odbędzie się uroczyste otwarcie infrastruktury z udziałem przedstawicieli władz miasta i regionu, a także kieleckich uczelni wyższych i innych instytucji czynnie wspierających rozwój przedsiębiorczości w regionie. Podczas KDPA będziecie mieli możliwość zwiedzania Inkubatora Technologicznego oraz zapoznania się z usługami, które oferujemy. Dla osób chcących ulokować swoją działalność w Inkubatorze Technologicznym przygotowaliśmy nowe, doskonale wyposażone powierzchnie biurowe, magazynowe oraz laboratoryjne, a także pakiet usług okołobiznesowych. Przedsiębiorcy lokujący swój biznes w Inkubatorze mogą liczyć na preferencyjne stawki wynajmu powierzchni. I tak w pierwszym roku działalności preferencja wynosi aż 70% co oznacza, że przedsiębiorcza zapłaci tylko 30% stawki bazowej za wynajem. Drugi rok działalności to już 50% stawki bazowej, trzeci rok 75%. Dopiero w czwartym roku całkowity koszt wynajmu pomieszczenia wyniesie 100% stawki bazowej.

Oprócz wynajmu powierzchni po preferencyjnych stawkach, oferujemy również lokatorom usługi biznesowe obejmujące między innymi obsługę recepcyjną, dostęp do pomieszczeń socjalnych, możliwość dostępu do linii telefonicznej lub szerokopasmowego Internetu, parking, całodobową ochronę obiektu, dostawę prądu, ciepła, klimatyzację oraz promocję firmy na portalu Kieleckiego Parku Technologicznego.

Ponadto lokatorzy Inkubatora mogą liczyć na dodatkowe usługi biznesowe nieujęte w opłatach, np. wynajem sal konferencyjnych, usługi poligraficzne, wynajem sprzętu, mebli, czy wielu innych. Usługi rozwojowe jakie oferujemy przedsiębiorcy lokującemu swój biznes w Parku, to między innymi szkolenia ogólne i specjalistyczne, pomoc w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania, poszukiwanie partnerów biznesowych, świadczenie usług badawczo-rozwojowych.

Aby zostać lokatorem Kieleckiego Parku Technologicznego należy złożyć do naszej siedziby formularz aplikacyjny, znajdujący się na stronie www.technopark.kielce.pl.

Jeśli myślisz o własnym biznesie lub chcesz wiedzieć jak stawiać pierwsze kroki w karierze zawodowej, to Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej i Kielecki Park Technologiczny są właśnie dla Ciebie.

W jaki sposób można wziąć udział w szkoleniach podczas Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej? Wystarczy pobrać fiszkę zgłoszeniową i wysłać ją na adres e-mail: [email protected]

Projekt „Akademia Kreatywnej Przedsiębiorczości Akademickiej” jest współfinansowany z Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn.: „Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”.