Kim są przyszli programiści – zwycięzcy konkursu „Zaprogramuj swoją przyszłość”?

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Mariano – Chilijczyk mieszkający w Suwałkach i chcący rozpocząć karierę jako freelancer, Aleksandra – pracownica wielkiej korporacji na urlopie macierzyńskim czy Arek, który musiał wyjechać ze swojej rodzinnej miejscowości i szukać szczęścia na Wyspach.

Zdjęcie główne artykułu by pexels.com

Co łączy te osoby? Są oni wśród 40 zwycięzców konkursu CodersTrust Polska i Provident, którzy w tym momencie uczestniczą w 4-miesięcznym, przyspieszonym kursie programowania.

Mariano pochodzi z Santiago – stolicy Chile. Mieszka razem ze swoją narzeczoną w Suwałkach. Mariano ma problem ze znalezieniem pracy. W tej sytuacji, postanowił wykorzystać fakt, że codziennie spędza mnóstwo czasu przed ekranem komputera projektując różne rzeczy. – Chciałbym zostać w Polsce, założyć tu rodzinę, a także pracować jako freelancer, z domu. Uważam, że zawód programisty jest bardzo interesujący – chciałbym spróbować w nim swoich sił – podkreśla Mariano.

27-letni Arkadiusz jest pasjonatem biegania. Pochodzi z Gołaszewa Kujawskiego, ale jego obecnym miejscem zamieszkania jest brytyjskie Cambridge. Arkadiusz chciałby wrócić i pracować w rodzinnej miejscowości, ale szanse na kreatywną i rozwijającą pracę są tam ograniczone. Dlatego zainteresował się konkursem CodersTrust Polska. – Programowanie jest dla mnie szansą na życie i zarabianie w miejscowości, w której czuję się najlepiej – podkreśla Arek. – Wierzę w to, że z pomocą CodersTrust oraz dzięki ciężkiej pracy, konsekwencji i zaangażowaniu, jestem w stanie osiągnąć swój cel – dodaje.

Ciekawa historia wiąże się z Aleksandrą, pół-Polką, pół-Amerykanką. Trzy lata temu wszystko się u niej zmieniło – została mamą i dzięki temu odpoczęła od korporacji. Założyła również start-up. Teraz, gdy oczekuje drugiego dziecka, chce poświęcić cztery ostatnie miesiące ciąży na kurs CodersTrust. Dla Aleksandry, nauka programowania jest jak nauka języka. – W tym wypadku – języka, który ma wpływ na każdą branżę. Jeśli chcę przebić się w branży IT, muszę zrozumieć programowanie i możliwości, jakie ze sobą niesie – podkreśla Aleksandra. Jak dodaje, jej obecny pracodawca – jedna z największych światowych firm – uważa, że programowanie to umiejętność, którą powinien posiadać każdy pracownik. Aleksandra zwraca uwagę na dotychczasowy przebieg kursu. – Jest on bardzo interaktywny i motywujący. Na uwagę zasługuje również wsparcie zespołu CodersTrust, który dostosowuje się do moich potrzeb – dodaje.

Marcin, magister inżynier, to początkujący front-end developer. Zainteresował się konkursem, ponieważ pragnie podnieść swoje kwalifikacje i pracować zdalnie. Chciałby wykonywać zlecenia dla firm całego świata bez opuszczania obecnego miejsca zamieszkania – Krakowa, który jest jego domem już od dziewięciu lat. Jest samoukiem – samodzielnie opracował podstawy HTML, CSS i Javascript. – Na udział w konkursie zdecydowałem się, ponieważ chcę przebranżowić się na programistę front-end. Branża IT jest niewątpliwie lepsza pod względem rozwoju zawodowego, jak i finansowego – podkreśla Marcin. Jakie są jego pierwsze wrażenia z kursu? – Mentorzy są dostępni i szybko oceniają wykonywane projekty. W trakcie kursu można znaleźć zarówno bloki techniczne, jak i te z umiejętnościami miękkimi. Mam nadzieję, że na jego dalszych etapach będzie można wykonywać swoje pierwsze zlecenia – podsumowuje Marcin.

Celem inicjatywy firm CodersTrust Polska i Provident jest umożliwienie zdobycia kompetencji w zakresie programowania oraz znalezienia pracy – przede wszystkim zdalnej – niezależnie od miejsca zamieszkania. Głównym punktem projektu był konkurs, w którym mógł wziąć udział każdy, kto chce spróbować swoich sił w programistycznym freelancingu. Zadaniem konkursowym – po uprzednim teście z języka angielskiego i umiejętności logicznego myślenia oraz odbyciu okresu próbnego na platformie CodersTrust – było przesłanie filmu lub prezentacji, w których uczestnik uzasadnia, w jaki sposób freelancing może zmienić życie w jego rodzinnej miejscowości.

Partnerem strategicznym konkursu jest firma Provident. Partnerami – ThinkTank, BusinessBrief, F5, Wirtualna Polska, Polska Press, eService, Bigram, Deloitte, Oracle, Microsoft, CIONET, Fundacja Promocji Gmin Polskich oraz Instytut Innowacyjna Gospodarka.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem