Kinguin uruchomił swój NFT marketplace – znajdziemy w nim ponad 200 tys. unikalnych tokenów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Kinguin uruchomił swój NFT marketplace – znajdziemy w nim ponad 200 tys. unikalnych tokenów

Udostępnij:

Kinguin uruchomił swój NFT marketplace we współpracy z Immutable X. Znajdziemy w nim 40 kolekcji i ponad 200 tys. unikalnych tokenów NFT. Zapewni on dostęp do ofert NFT z obszaru gamingu, sztuki czy szeroko rozumianej rozrywki.

Kinguin będzie sprzedawać tokeny NFT

Marketplace został zbudowany na protokole Immutable X, przez co ma łączyć rozwiązania z zakresu web 2.0 i web 3.0. Gry NFT, takie jak Gods Unchained, Guild of Guardians, Planetquest czy Habbo Hotel, będą oferować swoje tokeny NFT właśnie na marketplace Kinguina. Kolejne gry zostaną ogłoszone w nadchodzących miesiącach.

Immutable X jest technologicznym rozwiązaniem do skalowania warstwy drugiej dla NFT opartej o blockchain Ethereum, stworzonym we współpracy zespołu Immutable oraz Starkware. Kinguin NFT Marketplace będzie w stanie przeprocesować aż do 9 tys. transakcji na sekundę. Firma twierdzi, że równocześnie transakcje będą neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla – co jest zaskakujące, zważywszy na wykorzystanie Ethereum, którego ślad węglowy jest bardzo duży. Jest to pierwszy tego typu marketplace w Polsce, w dodatku o globalnym zasięgu.

Partnerstwo to stwarza możliwości masowej adopcji NFT zarówno dla twórców gier, jak i użytkowników końcowych. Łącząc 13 milionów zarejestrowanych użytkowników Kinguin, z rozwiązaniem skalującym Immutable X.

Inne funkcje Kinguin NFT marketplace obejmują dedykowaną opcję wyszukiwania, dzięki czemu każdy może łatwo kupować i sprzedawać tokeny NFT. Użytkownicy mogą również połączyć swój krypto-portfel MetaMask z rynkiem Kinguin NFT.

– Od początku istnienia firmy skupiamy się na zainteresowaniach i pasjach naszej społeczności. Wraz z rozwojem Play to Earn, wydawało się to dla nas naturalnym kolejnym krokiem. Jesteśmy wdzięczni, że mamy partnerów, którzy podzielają naszą wizję i nie możemy się doczekać współpracy z Immutable X, aby zaoferować naszym klientom szereg ekskluzywnych zasobów gier NFT – mówi Robert Kalbarczyk, COO i acting CEO w Kinguin.

– Cieszymy się, że możemy powitać 13 milionów użytkowników Kinguin i pomóc nowej generacji graczy, aby w końcu naprawdę mogli posiadać swoje przedmioty w grach. To niezwykle istotne wydarzenie — jeden z największych marketplaców gamingowych na świecie, bazujący na technologii web 2.0, rozszerza swoją ofertę o NFT i wybiera do tego warstwę 2 Ethereum. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc firmie Kinguin w skalowaniu tego przedsięwzięcia na setki gier NFT, docierające do milionów gracz – dodał Robbie Ferguson, współzałożyciel Immutable.

Kinguin NFT marketplace znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, ale już teraz firma pracuje nad długoterminową strategią, aby zapewnić jego ciągły rozwój. Oprócz współpracy z dużymi platformami Kinguin ma również nadzieję, że z czasem stworzy własne gry i kolekcje NFT.