Kinoman.tv zawiesza działalność. Jest oświadczenie autorów serwisu

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Kinoman.tv to popularny serwis do oglądania pirackich filmów i seriali. Właśnie zawiesił działalność, bo jak twierdzą jego autorzy, użytkownicy platformy publikowali za jego pośrednictwem treści chronione prawem autorskim.

Po wejściu na piracką stronę z filmami i serialami kinoman.tv, na użytkowników serwisu czekała niemiła niespodzianka. Czarna plansza i ten komunikat: 

„Pomimo zapisu w regulaminie, część użytkowników wstawia treści chronione prawem autorskim, po zgłoszeniu takiego materiału kasowaliśmy go w pierwszej kolejności a takim użytkownikom po upomnieniu blokowaliśmy możliwość dostępu do serwisu. 

Niestety skala zjawiska się nie zmniejsza i jesteśmy zmuszeni do zawieszenia działalności strony kinoman.tv 

Dziękujemy wszystkim użytkownikom serwisu. 

Dalsze informacje wkrótce.

Zespół Kinoman.tv” 

Nie jest pierwszy 

Jak na razie właściciele platformy wspominają jedynie o zawieszeniu działalności, co sugeruje, że z czasem wznowią funkcjonowanie pirackiego serwisu. Niemniej jego dalsze losy są tak naprawdę nieznane, podobnie zresztą jak prawdziwa przyczyna stojąca za zawieszeniem działalności. Być może Kinoman.tv zniknie z sieci tak samo, jak kilka lat temu zniknęła popularna strona o podobnym charakterze Kinomaniak.tv. 

Wirtualna Polska podawała wówczas, że właściciel serwisu 51-letni Ryszard B., były funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego, został aresztowany i grozi mu do ośmiu lata pozbawienia wolności za składanie fałszywych zeznań i nielegalne rozpowszechnianie utworów audiowizualnych. Przez ten proceder, dystrybutorzy filmów mieli stracić dwa miliony złotych. 

VOD w Polsce 

Niemniej internauci mogą korzystać z legalnych serwisów udostępniających filmy i seriale.  Według Gemius najpopularniejszą tego typu platformą w Polsce jest VOD należący do Onetu. W listopadzie ubiegłego roku odwiedziło go ponad cztery miliony użytkowników, a każdy z nich spędził na stronie nieco ponad 37 minut. Na drugim miejscu znalazł się Player należący do TVN, a na trzecim serwis należący do Telewizji Polskiej.

fot. pexels.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem