Kiwi Jobs pozyskało nowego inwestora strategicznego – Grupę OLX

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Kiwi Jobs pozyskało nowego inwestora strategicznego – Grupę OLX

Udostępnij:

Kiwi Jobs, polski startup oferujący aplikację do szukania pracy, która koncentruje się na segmencie pracowników blue collar, pozyskał nowego inwestora strategicznego – Grupę OLX, należącą do południowoafrykańskiej grupy medialno-technologicznej Naspers.

– Zdecydowaliśmy się na Grupę OLX jako inwestora strategicznego, bo mamy przekonanie, że zyskujemy partnera, który wierzy i będzie wspierał nas w realizacji naszej wizji. Równocześnie jednak pozwoli nam działać dalej niezależnie, zachowując nasz charakter oraz szybkość i elastyczność działania. Przygotowując się do transakcji mieliśmy okazję poznać bliżej zespół i kulturę firmy, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że Grupa OLX jest najlepszym wyborem, a za jej sukcesem, podobnie jak sukcesem Kiwi Jobs, stoi świetny zespół, a dodatkowo wieloletnie doświadczenie – tłumaczy Katarzyna Godlewska założycielka i CEO Kiwi Jobs.

Grupa OLX Sp. z o.o. widząc olbrzymi potencjał rozwoju Kiwi Jobs, zwłaszcza w czasach wymagającego, polskiego rynku pracy, Grupa OLX planuje wspólnie z twórcami startupu wzmocnić pozycję na rynku ogłoszeń o pracę w segmencie blue collar.

– Bezrobocie w Polsce wynosi dziś 5,9 proc., jest najniższe od 1989 roku. Rynek pracy rośnie bardzo dynamicznie, zmieniają się też potrzeby pracowników, którzy stawiają na transparentność procesu rekrutacyjnego i czas, w jakim się od odbywa. Z drugiej strony aż 60 proc. firm boryka się z problemem zatrudniania pracowników. Grupa OLX widzi ogromny potencjał tego rynku, a inwestycja w Kiwi Jobs wpisuje się w naszą długofalową wizję budowania ekosystemu produktów, które odpowiadają na różne potrzeby rekrutacyjne naszych klientów. Jesteśmy przekonani, że połączenie sił pozwoli nam wzmocnić naszą pozycję na rynku poszukiwania pracy i pomoże w dotarciu do nowej grupy użytkowników – mówi Marcin Urbańczyk, General Manager Grupy OLX w Polsce.

Istotną przewagą, którą Kiwi Jobs posiada nad konkurencją, jest doświadczenie
i zaangażowanie twórców aplikacji, którzy przez lata tworzyli grupę Absolvent, jednego
z liderów rynku ogłoszeń o pracę w Polsce. Był to jeden z kluczowych aspektów, który wpłynął na zainteresowanie Grupy OLX polskim startupem.

– Zespół Kiwi Jobs bardzo dobrze identyfikuje potrzeby rynku i w sprawny sposób wdraża rozwiązania w produkcie, który jest bardzo dobrze oceniany zarówno przez poszukujących pracy jak i pracodawców. Od pierwszej rozmowy z Katarzyną Godlewską, założycielką Kiwi Jobs, spodobał nam się cel, który obrała, czyli usprawnienie procesu rekrutacji i poszukiwania pracy na rynku blue collar. Wierzę, że wspierając już bardzo silny kompetencyjnie i zgrany zespół Kiwi Jobs doświadczeniem i zasobami Grupy OLX, pomożemy mu mocno przyspieszyć realizację tej wizji – dodaje Urbańczyk.

Kiwi Jobs powstało w ramach Grupy Absolvent, w której skład wchodzą takie marki jak Absolvent.pl, Absolvent Talent Days czy Absolvent Consulting. Jesienią 2017 w Grupę Absolvent zainwestował Nomad Management GmbH, którego głównym udziałowcem jest Krajowy Fundusz Kapitałowy.

– Zainwestowaliśmy jeszcze w momencie, kiedy produkt nie był dostępny dla użytkowników czy klientów. Przekonało nas do tego wieloletnie doświadczenie, wcześniejsze sukcesy i pasja Katarzyny Godlewskiej i Dominika Wieganda, którzy zbudowali Grupę Absolvent i opracowali wizję rozwoju Kiwi Jobs. Po sprzedaży naszych udziałów w Kiwi Jobs Grupie OLX skoncentrujemy się na wspieraniu rozwoju pozostałych marek Grupy Absolvent – mówi Sławomir Szczotka, Prezes Zarządu Nomad Management GmbH.