Klarna – kupuj i płać później

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Klarna, startup z Sztokholmu, otrzymał w piątek dofinansowanie w postaci 155 milionów dolarów od Sequoia Capital, który wcześniej już inwestował w projekt oraz od nowego inwestora – DST. Czym jest Klarna?

Klarna, startup z Sztokholmu, otrzymał w piątek dofinansowanie w postaci 155 milionów dolarów od Sequoia Capital, który wcześniej już inwestował w projekt oraz od nowego inwestora – DST. Czym jest Klarna?

Klarna jest systemem płatności online, odwracającym sposób płacenia za zamówiony produkt. W przeciwieństwie np. do PayPala Klarna oferuje możliwość zapłacenia za zamówiony przedmiot dopiero po otrzymaniu go do rąk, a nie jak zazwyczaj bywa przed zamówieniem.

Ponad 6 milionów klientów, którzy skorzystali z usług Klarny, dokonało płatności po odebraniu przesyłki oraz po sprawdzeniu czy produkt spełnia oczekiwania klienta. Rodzi się pytanie, czy jest to bezpiecznie i co na to właściciele sklepów? Jak mówią twórcy serwisu, Klarna bierze na siebie całe ryzyko za możliwe oszustwa czy opóźnienia w płatnościach.

Twórcami Klarny są Niklas Adalberth, Victor Jacobsson oraz Sebastian Siemiatkowski, którzy od początku istnienia projektu uzyskali prawie 170 milionów dolarów dofinansowania i od kilku lat posiadają rentowny biznes. Otrzymane pieniądze mają pomóc w ekspansji na nowe rynki.

źródło: venturebeat.com, ft.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem