Klienci Banku BNP Paribas mogą czuć się w sieci bezpieczniej dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu od IBM

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Klienci Banku BNP Paribas mogą czuć się w sieci bezpieczniej dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu od IBM

Udostępnij:

Jako jeden z pierwszych w Polsce Bank BNP Paribas  udostępnił aplikację IBM Trusteer Rapport, która chroni przed kradzieżą danych przekazywanych drogą elektroniczną. Klienci banku mogą z niej korzystać bezpłatnie.

IBM Trusteer Rapport ma kilka przydatnych funkcji, które znacząco ograniczają ryzyko związane z cyberprzestępczością. Oprogramowanie chroni przed kradzieżą tożsamości, zabezpiecza poufne dane i podnosi poziom ochrony komputera przed złośliwym oprogramowaniem i próbami phishingu. Aplikacja ma na celu udaremnienie ataków w szczególnie newralgicznych momentach korzystania z internetu. Chroni w trakcie korzystania z serwisu bankowości internetowej, zabezpiecza dane przekazywane drogą elektroniczną i zwiększa bezpieczeństwo w trakcie korzystania z przeglądarki internetowej w wypadku prób nieuprawnionych modyfikacji transakcji.

Postępująca cyfryzacja świata finansów znacząco ogranicza wiele zagrożeń, które czekały na klientów offline. Nie oznacza to jednak, że możemy rezygnować ze środków ostrożności. Staramy się regularnie uczulać naszych klientów na kwestie bezpieczeństwa w sieci. Udostępniając im za darmo oprogramowanie IBM, dajemy im dodatkowo bardzo skuteczne narzędzie, które chroni wrażliwe dane i pieniądze przed najczęściej stosowanymi sztuczkami internetowych przestępców – tłumaczy Krzysztof Słotwiński, dyrektor zarządzający Pionu Bezpieczeństwa i Zarządzania Ciągłością Działania w Banku BNP Paribas.

Jak działa aplikacja? Podczas każdego logowania do bankowości internetowej, Trusteer Rapport weryfikuje, czy komputer nie jest „zarażony” złośliwym oprogramowaniem. Jeśli okaże się, że logowanie nie jest bezpieczne, aplikacja informuje o tym użytkownika i usuwa lub dezaktywuje groźne pliki. Ponadto Trusteer Rapport wykrywa i następnie przerywa proces instalacji złośliwego oprogramowania, a także blokuje próby naruszenia zabezpieczeń przeglądarki oraz sesji w bankowości internetowej.

Instalacja aplikacja jest bardzo prosta, a samo korzystanie z niej nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji. By zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych i pieniędzy wystarczy zwracać uwagę, czy  (po dokonaniu instalacji) zielona ikona, widoczna przy pasku adresu przeglądarki świeci się na zielono. Jeśli tak – serwis www jest chroniony. Klienci Banku BNP Paribas mogą korzystać z aplikacji za darmo.