Kobiety globalne w świecie start-upów

kobiety globalne w swiecie start upow
Udostępnij:
Kobiety odgrywają coraz silniejszą rolę na wielu płaszczyznach. Wciąż jednak stają przed wyzwaniami, które mogą być szczególnie dotkliwe w dynamicznie rozwijających się dziedzinach, gdzie pierwszeństwo przypada mężczyznom. O tym jest książka „Kobiety globalne w świecie start-upów”.

Podczas spotkania autorskiego Marty Zucker, dotyczącego jej pierwszej książki „Igrzyska talentów w Dolinie Krzemowej. Rozmowy z mistrzami start-upów”, jedna z czytelniczek zapytała autorkę, dlaczego w „Igrzyskach…” brakuje kobiet. Dlaczego stworzyła sztuczny podział damsko – męski. Przypadkowo. Choć to prawda, że branża nowych technologii jest zdominowana przez mężczyzn, do głosu dochodzą tu również kobiety. Coraz głośniej mówi się także o niełatwej sytuacji kobiet w Dolinie Krzemowej.

Bohaterki książki - Patrycja Slawuta, Ela Madej, Julia Krysztofiak-Szopa,  Amelia Krysztofiak, Kate Scisel, Zuzanna Stańska, Kamila Sidor - to kobiety globalne, które nie boją się nowych wyzwań. W książce dzielą się swoimi historiami, sukcesami, potknięciami. Opowiadają, jak to jest tworzyć globalny biznes. Poznajcie siedem przebojowych kobiet, które konsekwentnie zdobywają postawione przed sobą cele.

Autor: Marta Zucker 

Tytuł: Kobiety globalne w świecie start-upów. Rozmowy w Dolinie Krzemowej 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
 

MamStartup jest patronem medialnym książki