Kobiety w startupach to wciąż mniejszość [Dołącz do debaty!]

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Kobiety w startupach to wciąż mniejszość [Dołącz do debaty!]

Udostępnij:

Czy wiesz, że kobiety stanowią mniej niż 8% inwestorów i aniołów biznesu w Europie, a ponad 90% finansowania zebranego przez europejskie firmy trafia w męskie ręce? 31 marca HubHub i Microsoft organizują wydarzenie online – Inspiring Leaders, którego celem jest zapoczątkowanie szerszej debaty poświęconej kobietom działającym w startupowym środowisku, ich historiom, a także przełamywaniu barier i stereotypów.

Inspiring Leaders to wydarzenie stworzone przez HubHub i Microsoft w odpowiedzi na niepokojące wyniki badań, pokazujące ogromne różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami w ekosystemie startupowym. Celem wydarzenia jest zebranie różnych perspektyw, które pozwolą kompleksowo i szczerze odpowiedzieć na pytanie – co możemy zrobić, żeby każdy, niezależnie od płci, miał równe szanse w środowisku startupowym.

– Naszym celem jest zapoczątkowanie debaty, która pozwoli spojrzeć na temat z szerszej perspektywy. Dane mówią same za siebie, dlatego też chcielibyśmy zachęcić wszystkich, nie tylko kobiety, do przełamywania uprzedzeń i barier w świecie startupowym oraz wspólnie zastanowić się jak te negatywne tendencje odwrócić. – mówi Gaia Arzilli Group Community & Partnerships Manager

W programie przewidziany jest również panel dyskusyjny, którego uczestnicy – przedstawiciele i przedstawicielki startupów oraz funduszy venture capital – będą rozmawiać o tym jak skutecznie wspierać rozwój kobiecych pomysłów w dziedzinie technologii i innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas wydarzenia odbędzie się także wystąpienie 5 startupów z regionu, które zostały założone przez kobiety.

– W Microsoft każdego dnia pracujemy nad tym, aby każdemu zapewnić postępowe środowisko pracy, w którym nikt nie czuje się wykluczony i każdy ma równe szanse. Robimy to zarówno dla naszych obecnych pracowników i pracowniczek, jak i dla przyszłych pokoleń. Umożliwiamy kobietom wkraczanie w ciągle zmieniający się krajobraz branży technologicznej, tworząc unikalne ścieżki rozwoju oraz oferując możliwości wywierania realnego wpływ, ponieważ kiedy każdy z nas ma możliwość pełnego wykorzystania swojego potencjału, wszyscy na tym korzystamy. – podkreśla Violeta Luca – dyrektorka generalna Microsoft na Czechy i Słowację, od której keynotu rozpocznie się wydarzenie.

Do grona ekspertek zaproszone zostały zaproszone również Polki, które aktywnie działają w start-upowym środowisku. Należą do nich m.in.: Anna Podkowińska – Tretyn (CEO w Everli Poland), Diana Koziarska (partnerka zarządzająca w Smok VC) oraz Dagna Frydrych (managerka w Polskim Funduszu Rozwoju S.A.).

Więcej informacji o wydarzenia oraz zapisy znajdziesz na: bit.ly/HubHubLeaders