Kodit.io wchodzi do Polski. Startup z Finlandii pomoże sprzedawać mieszkania

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Kodit.io wchodzi do Polski. Startup z Finlandii pomoże sprzedawać mieszkania

Udostępnij:

Kodit.io, to wywodzący się z Finlandii start-up i iBuyer. Właśnie zaczyna rozwijać działalność w Polsce. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, Kodit.io umożliwia szybką i wygodną, gotówkową sprzedaż mieszkania za rynkową, uczciwą cenę. Firma początkowo będzie koncentrować się na rynku warszawskim, ale w planach ma także wejście z ofertą do innych polskich miast. Kodit.io przyspiesza w ten sposób ekspansję międzynarodową.

Sprzedaż mieszkania trwa w Polsce co najmniej kilka miesięcy, i zwykle wiąże się dla sprzedających z licznymi komplikacjami, miesiącami poszukiwań odpowiedniego nabywcy, dodatkowymi kosztami czy trudami negocjacji. Osoba sprzedająca musi być gotowa na liczne prezentacje mieszkania i dziesiątki obcych osób przewijających się przez mieszkanie. Nic dziwnego, że taka perspektywa napawa stresem i niepokojem.

Co oferuje Kodit.io?

Dzięki wykorzystaniu i analizie danych z lokalnego rynku nieruchomości, Kodit.io jest w stanie precyzyjnie wycenić mieszkanie i złożyć natychmiastową ofertę kupna. Narzędzia, bazujące na działaniu sztucznej inteligencji, pozwalają na fachową analizę oraz ocenę poszczególnych parametrów, które porównywane są z dotychczasowymi transakcjami na danym rynku. Wstępna estymacja jest korygowana przez specjalistów Kodit.io, po krótkiej wizycie w mieszkaniu, by już następnego dnia przedstawić precyzyjną wycenę i złożyć ofertę kupna.

Ideą Kodit.io jest wykorzystanie danych i technologii na rzecz uproszczenia procesu sprzedaży i kupna mieszkania. – Co wyróżnia nas spośród pozostałych inwestorów dokonujących tzw. flipy na rynku, to jasne zasady i rzetelna, transparentna wycena mieszkania oparta na danych. Nie jest ona zależna od przeczucia, porządku w mieszkaniu czy kolorów ścian. Opieramy nasze wyceny na realnych danych, dzięki czemu klienci Kodit.io rozumieją skąd biorą się nasze estymacje i mogą na nich polegać. Działamy z powodzeniem już w kilku krajach w Europie i jesteśmy przekonani, że również polscy konsumenci docenią naszą ofertę. – podkreśla Kalle Salmi, CEO i założyciel Kodit.io.

Jak zatem to dokładnie działa?

Wystarczy wpisać podstawowe informacje o mieszkaniu na stronie www.kodit.io, by zaprosić doradcę Kodit.io na bezpłatną, 20-minutową wizytę, w trakcie której oceni stan mieszkania oraz sprawdzi indywidualne cechy, które mogą wpłynąć na jego wartość. Przy finalnej wycenie, Kodit.io uwzględnia takie czynniki jak np.: ilość podobnych ofert na rynku, cena i czas, jaki byłby potrzebny, by podobne lokale znalazły nabywcę, dostępne w budynku usługi, stan mieszkania i budynku, w którym się znajduje. Do wizyty nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać – remontować czy sprzątać, co zdarza się w przypadku pokazywania mieszkania agentom nieruchomości czy bezpośrednim kupującym.

Sprzedający otrzymuje od Kodit.io wycenę i ofertę gotówkową już następnego dnia. Finalizując transakcję, sprzedający sam decyduje o terminie opuszczenia mieszkania, mając również możliwość wynajmu na czas określony. – Komfort naszych Klientów to dla nas priorytet. Dlatego chcemy zapewnić im czas na znalezienie nowego domu i przeprowadzkę. – podkreśla Kalle Salmi. Będąc międzynarodową firmą, Kodit.io ma stały dostęp do kapitału, dzięki czemu pieniądze za nieruchomość sprzedający otrzymuje od razu po dopełnieniu formalności.

Zakupione mieszkania Kodit.io poddaje generalnemu remontowi, a następnie wystawia na sprzedaż. Istnieje również możliwość zamiany mieszkania na nowe, dzięki czemu sprzedaż starego mieszkania i kupno nowego może zamknąć się w przeciągu kilku dni.

Nowe możliwości dla agentów nieruchomości

Model działania Kodit.io może na pierwszy rzut oka wypierać z rynku rolę pośredników nieruchomości, choć w rzeczywistości otwiera im możliwości na nowe formy współpracy. – Współpracujemy z powodzeniem z wieloma agentami. Nawiązane relacje bazują na obopólnych korzyściach. Nasi partnerzy doskonale znają nasz model, dzięki czemu z łatwością identyfikują Klientów, do których skierowana jest nasza oferta. Nasze dotychczasowe doświadczenia w Warszawie nie odbiegają od tego schematukomentuje Tomasz Gorzycki, Country Manager w Kodit.io.

Intensywny rozwój Kodit.io we współpracy z inwestorami prywatnymi

Firma została założona w 2017 roku przez Kalle Salmi, Martti Suomela i Nico Rotstein. Kalle Salmi, CEO, doświadczony przedsiębiorca, stworzył koncepcję firmy, gdy sam musiał zmierzyć się ze sprzedażą i kupnem nowego mieszkania. Nawiązał współpracę z najlepszymi fachowcami z rynku nieruchomości, rozwoju biznesu oraz ekspertów w dziedzinie machine learning. Bardzo szybko firma zaczęła się rozwijać, tworząc międzynarodowy zespół interdyscyplinarnych ekspertów. Z kilku fińskich miast Kodit.io ruszył do Estonii i Hiszpanii. W ostatniej rundzie finansowania firma otrzymała szerokie zaangażowanie inwestorów, m.in. nowojorskiego FJ Labs, austriackiego Speedinvest, hiszpańskiego All Iron Ventures czy fińskiego Icebreaker.vc., zyskując 12 mln euro, które posłużą do dalszego rozwoju na kolejnych europejskich rynkach, w tym również polskim. Nie jest to jednak jedyny model finansowania przyjęty przez Kodit.io. – Jesteśmy w stałej współpracy z inwestorami prywatnymi, którzy cenią nasze doświadczenie i ekspertyzę. Niejednokrotnie jest to dla nich ogromna ulga, po próbie koordynacji ogółu projektu inwestycyjnego, od wyboru odpowiedniej nieruchomości, poprzez planowanie i koordynację prac remontowych, aż po znalezienie odpowiedniego kupca. Cieszymy się, że potencjał naszych rozwiązań i technologii służy również prywatnym inwestorom. – podkreśla Tomasz Gorzycki. Dotychczas, Kodit.io. zrealizował ponad 300 projektów w Finlandii, Estonii i Hiszpanii. W stolicy Polski Kodit.io skupiać będzie się na zakupie mieszkań o wartości do 2 mln złotych.

O Kodit.io:

Firma oparta na modelu iBuying została założona w 2017 roku w Helsinkach przez Kalle Salmi, Martti Suomela i Nico Rotsteina. Celem Kodit.io jest dostarczenie najszybszego i najprostszego możliwego sposobu sprzedaży mieszkania. Obecnie Kodit.io działa na rynkach: fińskim, estońskim, hiszpańskim i polskim.