Kolejna inwestycja w PsiBufet

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Kolejna inwestycja w PsiBufet

Udostępnij:

Po rundzie pre-seed z początku roku na 1,6 m złotych, PsiBufet rozpoczyna współpracę z Uncapped. PsiBufet to druga po Brand24 spółka z Polski, która pozyskała fundusze od brytyjskiego providera finansowego. Na czym polega wyjątkowość tej współpracy?

Uncapped to pierwszy w Europie startup udzielający finansowania w oparciu o generowane przychody (Revenue Based Financing).

Świeżo po drugiej rundzie finansowania na 26 mln dolarów, Uncapped udziela finansowania nawet do kwoty 2 mln funtów brytyjskich dla danej spółki ze stałym oprocentowaniem w wysokości 6%. Przyznawane środki przeznaczone są na generowanie wzrostu w ramach kampanii marketingowych. Uncapped udziela wsparcia szerokiemu wachlarzowi działalności internetowych, takich jak SaaS, Marketplaces, D2C, e-commerce czy aplikacje i gry mobilne.

Współzałożycielem Uncapped jest Piotr Pisarz działający na rynku VC od wielu lat. Wśród inwestorów Uncapped są między innymi David Nolan i Kevin Glynn – co-founderzy firmy Butternut Box, lidera kategorii świeżej karmy dla psów. Co ciekawe Butternut Box jest także inwestorem strategicznym w PsiBufet.

– Bardzo cieszy nas ta współpraca. Wiedza uzyskana dzięki doświadczeniu Butternut Box, potencjał drzemiący w polskim rynku oraz kompetencje zespołu PsiBufet utwierdzone dotychczasowymi wynikami sprawiają razem, że na ten moment PsiBufet to jeden z najciekawszych startupów early stage w Polsce. Właśnie w takie firmy chcemy inwestować – mówi Piotr Pisarz, współzałożyciel Uncapped.

PsiBufet to działająca na polskim rynku firma oferująca świeżą, pełnoporcjową karmę dla psów dopasowaną do indywidualnych potrzeb pupila. Przygotowana ze świeżych, naturalnych składników karma sprzedawana jest w modelu subskrypcyjnym i dostarczana na terenie całej Polski prosto do domu klienta.

– Pozyskane na początku roku finansowanie pozwoliło nam między innymi na uruchomienie własnego zakładu produkcyjnego z możliwością obsługi ponad 15 tysięcy piesków. Nasza baza klientów poszerza się z tygodnia na tydzień, a współpraca z Uncapped umożliwia dalsze wzmacnianie działań promocyjnych i bardzo dynamiczny wzrost – mówi Piotr Wawrysiuk, założyciel firmy PsiBufet.

Revenue Based Financing jest bardzo ciekawą formą finansowania. Nie wymaga oddawania udziałów w spółce, dzięki czemu staje się alternatywą do pozyskiwania środków na rozwój przedsiębiorstwa z funduszy Venture Capital.