Kolejna organizacja charytatywna Billa Gatesa. Tym razem inwestuje 70 mln dol. w edukację

Dodane: 17.12.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Niedawno Bill Gates uruchomił Breakthrough Energy Coalition, organizację wspierającą rozwój odnawialnych źródeł energii. Teraz spółka należąca do miliardera powołała do życia Microsoft Philanthropies, instytucję, która wyda 70 mln dolarów na informatyczną edukację na świecie.

70 mln dol. na edukację komputerową

W ciągu najbliższych trzech lat Microsoft wpompuje siedemdziesiąt pięć milionów dolarów w edukację komputerową na całym świecie, napisał Brad Smith, prezes i dyrektor ds. prawnych Microsoft Corporation, na oficjalnym blogu spółki. Koncern z Redmond będzie wspierał finansowo informatyczną edukację za pośrednictwem nowoutworzonej organizacji charytatywnej Microsoft Philanthropies.

Celem tej instytucji jest bowiem upowszechnianie na całym świecie dostępu do nowych technologii i niwelowanie technologicznych różnic w słabo rozwiniętych regionach. Jak wyjaśnił Brad Smith, Microsoft Philanthropies będzie współpracował z organizacjami non-profit, którym udostępni zaplecze technologiczne, a także wesprze je finansowo.

Bill Gates zajmuje się także odnawialnymi źródłami energii

Przedsiębiorca dodał również, że nadrzędną misją korporacji założonej przez Billa Gatesa jest poprawa jakości życia na świecie. To zresztą nie pierwszy raz, kiedy miliarder i jego spółka angażuje się w rozwiązywanie globalnych problemów. Podczas szczytu klimatycznego w Paryżu, Bates zainicjował powstanie Breakthrough Energy Coalition, organizacji, która ma sprzyjać powstawaniu odnawialnych źródeł energii i ograniczyć emisję szkodliwych substancji do środowiska.

Do koalicji przyłączyło się w sumie dwudziestu ośmiu miliarderów w tym: Mark Zuckerberg, twórca Facebook, Jeff Bezos, szef Amazona i Richard Branson, który stoi za Grupą Virgin. Wspólnie przedsiębiorcy będą inwestować kapitał w spółki specjalizujące się w generowaniu i magazynowaniu energii, wykorzystaniu jej w przemyśle ciężkim i produkcji taniej energii odnawialnej.

Miliarder i jego fundacja

Od 2000 roku Bill Gates wraz z małżonką Melindą Gates prowadzą wspólnie fundację Bill&Melinda Gates Foundation, której pieniądze są przekazywane m.in. na stypendia dla studentów i walkę z chorobami występującymi wśród mieszkańców ubogich państw. W ciągu piętnastu lat istnienia fundacji małżeństwo za jej pośrednictwem przekazało na różne charytatywne przedsięwzięcia łącznie blisko 43 miliardy dolarów.