Kolejne 23 mln zł dla startupów w ramach konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Kolejne 23 mln zł dla startupów w ramach konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”

Udostępnij:

W dziesiątej rundzie konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” 46 młodych firm złożyło wnioski na ponad 44 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wybrała z tej puli najlepsze, gotowe do wprowadzenia na rynek projekty. Prawie 23 mln zł trafi do 24 firm. Konkurs finansowany jest z Programu Polska Wschodnia.

W dziesiątej rundzie konkursu najwięcej rekomendowanych projektów dotyczy IT – aż 11. Wśród projektów, przeprowadza się również takie, które dotyczą medycyny, edukacji, energetyki, nieruchomości, elektroniki, ekologii oraz transportu.

– W obecnej rundzie uznanie ekspertów zyskało między innymi rozwiązanie pomagające w rehabilitacji zaburzeń mowy po udarze oraz system autonomicznej inspekcji łopat turbin wiatrowych. Każda wsparta innowacja to szansa na duże, biznesowe przedsięwzięcie, ale też możliwość rozwiązania bardzo konkretnych problemów – powiedziała Edyta Gniazdowska z Departamentu Rozwoju Startupów PARP.

Lista projektów rekomendowanych do dofinansowania

Na młode firmy, które chcą rozwinąć skrzydła ze wsparciem z programu „Rozwój startupów w Polsce” czeka jeszcze w tym konkursie ok. 170 mln zł. Do 12 sierpnia 2021 r. trwa nabór w 14. rundzie konkursu. Cały konkurs podzielono na 17 tras. Ostatnia z nich nastąpi 30 grudnia 2021 r.

O programie

Startupy zarejestrowane w województwach makroregionu Polski Wschodniej, czyli: podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, świętokrzyskim lub podkarpackim, które pomyślnie zakończyły inkubację w ramach jednej z „Platform startowych”, mogą zdobyć nawet 1 mln zł na dalszy rozwój.