Komunikator GG zmienia właściciela

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Od dzisiaj najpopularniejszy polski komunikator internetowy GG (dawniej Gadu-Gadu) ma nowego właściciela. Został nim fundusz Xevin Investments.

Nowy właściciel informuje, że obecnie trwa proces weryfikacji i oceny prowadzonych prac rozwojowych. W ciągu kilku miesięcy inwestor przedstawi kierunki zmian i podejmie decyzje odnośnie dalszej strategii dla komunikatora. Bardzo liczna liczba użytkowników, którzy dzięki GG znajdują alternatywę dla rozwiązań oferowanych przez firmy globalne oraz bardzo silna pozycja usługi na rynku mobilnym, daje nadzieję na to, że komunikator ten pozostanie jednym z najpopularniejszych narzędzi do komunikacji w polskim Internecie.

Komunikator GG jest usługą komunikacyjną dostępną poprzez aplikację na komputery PC (systemy Windows, MacOS i Linux), w serwisie internetowym www.gg.pl oraz za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne (systemy Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Symbian i JavaME).

Według wrześniowych wyników badania Megapanel PBI/Gemius komunikator GG odnotował 717 milionów odsłon krajowych mobilnych co daje mu (po wyłączeniu z Grupy Allegro-GG) samodzielną drugą pozycję w rankingu mobilnym za Grupą Wirtualna Polska a przed Grupą Onet-RASP. Zgodnie z danymi Megapanelu z rozwiązań niemobilnych GG skorzystało we wrześniu 2,9 miliona użytkowników (RU).

fot. pixabay.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem